kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 4 Ekim 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
İrfan Tözüm

Festivale gönder diye bana yalvarmıştı

MERVE YURTYAPAN
Yapımcı İrfan Tözüm ile yönetmen Çağan Irmak arasında, 'Bana Şans Dile' filminden dolayı çıkan savaş kızışıyor. Tözüm: Çağan, bilinçli şekilde yalan haberler yaptırıyor. Gişeye zarar vermek istiyor..
Yarın vizyona girecek olan ve 2000 yılında çekilen 'Bana Şans Dile', yapımcısı İrfan Tözüm ile yönetmeni Çağan Irmak'ı birbirine düşürdü. Irmak, yönetmenliğini yaptığı ilk film olan 'Bana Şans Dile'nin, vizyona girmesini istemezken; Tözüm, bir yapımcı olarak, filmini gösterime çıkarmanın en doğal hakkı olduğunu savundu. Ayrıca İrfan Tözüm, Çağan Irmak'ın yalan haberler yaptırarak, 'Bana Şans Dile'nin gişesine zarar vermeye çalıştığını da iddia etti. Yine Tözüm; Irmak'ın yalan haber yaptırma nedenini şöyle açıkladı: "Benim onun ününden yararlanmak için filmi vizyona sokacağımı söylüyormuş. Böyle bir şey mümkün değil!" Filmin vizyona girmesinin gecikmesini, kendi kişisel problemlerine bağlayan Tözüm konuşmasına şöyle devam etti: "Ben zaten yedi yıl boyunca işlere ara vermiştim. Bu süre içinde başka bir iş yapmış mıyım?" Geçtiğimiz sezon sinema sektörüne geri döndüğünü söyleyen Tözüm, artık filmlerinin arka arkaya seyirciyle buluşacağını, 'Bana Şans Dile'den bir hafta sonra 'Avrupalı'nın salonlarda yer alacağını belirtti.

Samuray gibi

İrfan Tözüm, Çağan Irmak hakkında çarpıcı açıklamalarda da bulundu: "Çağan Irmak, 1998 yılında 'Mahallenin Muhtarları' dizisinde asistanken, bir gün stüdyoda yolumu kesip, tek hayalinin benimle çalışmak olduğunu söyledi, böylelikle Muhteşem Film'de işe başladı. Ben de, bu genç sinemacı adayını bir 'samuray' gibi yetiştirdim."
Haberin fotoğrafları