kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 28 Eylül 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

PKK'ya balyoz darbesi

Yeni Haber
PKK'nın eylem ve kış hazırlığı içerisinde olan gruplarına yönelik Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi, İncebel Dağları bölgesinde 15 gündür devam eden operasyonlarda 20 PKK'lı öldürüldü.

Örgüte ait çok sayıda sığınak imha edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından örgütün kış hazırlarını ortadan kaldırmak amacıyla 14 Eylül'de başlatılan ve 15 gündür aralıksız devam ettirilen operasyonlarda, terör örgütü mensuplarıyla sağlanan birden fazla sıcak temasta, güvenlik güçlerinin "Teslim Ol" çağrısına ateşle karşılık veren, toplam 20 örgüt üyesi silahları ile etkisiz hale getirildi.

Arazinin sarp ve kayalıklardan oluşan operasyon bölgesine zaman zaman havadan helikopterlerle indirme yapıldı.

Yetkililer, ele geçirilemeyen ancak temas sırasında etkisiz hale getirildiği tespit edilen örgüt üyelerinin de olduğunun dikkate alındığını, terör örgütüne daha fazla kayıp verdirildiği değerlendirildiğini söyledi.

Operasyon kapsamında bölgede yapılan aramalarda çok sayıda mağara, barınak, sığınak, depo ve kamp yeri bulundu. Bol miktarda yiyecek, giyecek sıhhi malzeme, akaryakıt ve yaşam malzemesi ele geçirilirken, terör örgütü PKK'ya kış öncesi vurulan en büyük darbe olarak nitelendiriliyor.

CHA