kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 22 Eylül 2007, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
ÇİÇEK, KÜRSÜDEKİ SUYU KALDIRTTI... Cemil Çiçek, konuşma kürsüsünde yer alan suyu kaldırttı. Bu önlem, geçen hafta oruç olduğunu unutarak su içen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü akıllara getirdi.

Anayasa taslağında kılık kıyafet değişikliği yok

Başbakan Vekili Çiçek, "Anayasada ortak paydaları tartışmak dikiş noktalarına jilet atmaktır" dedi ve eleştirilere açık olduklarını söyledi..
İLİŞKİLİ HABERLER
Anayasa taslağında kılık kıyafet değişikliği yok
Başbakan Vekili Cemil Çiçek, TÜSİAD üyelerinin gündem ile ilgili sorularını yanıtladı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen bu bölümde, Anayasa değişikliklerinde en çok tartışmaya neden olan türban konusunun doğrudan gündeme gelmediği, ancak 'kılık kıyafet' düzenlemesi bağlamında gündeme geldiği ve Çiçek'in "1982 Anayasası'nın kılık kıyafetle ilgili maddesinde değişikliğe gidilmeyecek" dediği öğrenildi. Çiçek, basına açık olarak gerçekleştirilen bölümde yaptığı konuşmada ise, 1982 Anayası'nın yapıldığı günden itibaren tartışıldığını hatırlatarak, "Biz de geçen mayıstan bu yana yeni anayasa çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yani, 'Nerden çıktı bu iş?' denecek bir durum yok" dedi. Çiçek, şöyle konuştu: "Bir anayasa yapılacaksa evvela toplumun ortak paydası olan hususları tartışma konusu yapmamak gerek. Yaparsak, toplumun dikiş noktalarına jilet atmış oluruz. Biz, kamuoyunun üzerinde tartışabileceği bir metin hazırlıyoruz. Doğrusu bu konuda itham değil, eleştiri, bilimsel katkı bekliyoruz."