kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 22 Eylül 2007, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

'En-ver çocuğum gibi, isim babasıyım'

İLİŞKİLİ HABERLER
'En-ver çocuğum gibi, isim babasıyım'
* UCUZLUK TÜKETİMİ ARTIRDI: Elektriğin ucuz olması, şehirleşme ve büyümeden kaynaklanan tüketim artışı var. Klima kullanımında büyük artış oldu. Bir ufak ilçede, tek bir servis, 1 ayda bin 500 klima takmış. Yazın İtalya'da katıldığım toplantıda klimalar çalışmıyordu. Son 78 yılın en sıcak yazına karşın bizde sadece Antalya'da iki gün sıkıntı oldu.

* AFŞİN ELBİSTAN'A YENİ İHALE: Afşin-Elbistan C ve D santrallerinin yapımı için yeniden ihaleye çıkılacak. Firmalarla görüşüldü. İhaleye neden ilgi göstermediklerini araştırdık. Yatırımcılar bazı konuları belirsizlik görmüş. Neleri iyi anlamadılarsa onlara açıklık getirdik. Şartname düzeltilerek ihaleye çıkılacak.

* EN-VER GELİYOR: Enerji verimliliği çalışması başlattık. Kısaltmasını En-ver yaptık. Bu bir çizgi kahraman. Güzel bir En-ver tipi oluşturduk. En-ver, tüm okulları dolaşacak. İsim babası da benim. Çocuğum gibi... Enerjide, yüzde 1 tasarruf 2 milyar kilovatsaat yapıyor. Bu, 400 megavatlık bir santral ya da 500 milyon metreküp doğalgaz tasarrufu anlamına geliyor.