kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 19 Eylül 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Memur zammı haftaya masaya yatırılacak

Yeni Haber
Kamu-Sen ile Memur-Sen haftaya Kamu İşveren Kurulu ile masaya oturacak. 25 Eylül'de bir araya gelmesi beklenen taraflar, Uzlaştırma Kurulu'nun zam teklifini tartışacaklar.

Yaklaşık 2 milyon memuru ilgilendiren zam oranları haftaya tekrar masaya yatırılacak. Memur sendikaları ile Kamu İşveren Kurulu'nun 25 Eylül'de tekrar bir araya gelmesi beklenilirken, taraflar Uzlaştırma Kurulu'nun teklifini değerlendirecekler.

UZLAŞTIRMA KURULU'NDAN YÜZDE 1 REFAH PAYI TEKLİFİ

Taraflar 15 Ağustos'ta masaya oturmuş, farklı talepler nedeniyle taraflar anlaşamamıştı. Hükümet, memura iki teklif sunmuştu. İlk teklifte hükümet yüzde 2+2 zam, enflasyon farkı, 25+25 YTL denge tazminatı, ikinci teklifte ise yüzde 2+2 zam, enflasyon farkı, 20+20 YTL denge tazminatı, herkese 10 YTL taban aylığı önermişti. Memurlar ise yüzde 2+2 zam, 20+20 denge tazminatı, 30+30 taban aylığı ve 10 YTL sendika aidatı teklif etmişti. Sendikalar, anlaşma sağlanamaması üzerine de Uzlaştırma Kurulu'na başvurmuştu. Uzlaştırma Kurulu ise memur maaşlarının yüzde 2+2 zam, 10+10 taban aylığı, 30+30 denge tazminatı ve yüzde 1 refah payı yapılmasını önermişti.

(ANKA)