kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 13 Eylül 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Ünlü sinema oyuncuları Demi Moore, Lucy Liu, Bernadette Peters ve yaşam gurusu Martha Stewart, bir defileyi en ön sıradan izledi (soldan sağa).

2008'de yüksek bel ve sarı moda

Esra ÇORUH /NEW YORK
New York Moda Haftası'nda limon sarısı gibi canlı renkler ve göğüs altında biten yüksek bel kesimler dikkat çekti ..
Henüz yaz havasından çıkamadan, markalar sonbahar- kış ürünleriyle sezonu açtı. Sonbahar/kış sezon trendlerini konuşurken, şimdi de önümüzdeki yılın ilkbahar-yaz modasını takip etmek için New York Moda Haftası'ndayız. Geçtiğimiz yıllara göre daha sakin geçen New York Moda Haftası'nda yine elbiseler başrolde. Feminen tasarımlar dikkat çekerken, modacılar kadınlara rahatlık da sunuyor. İşte defilelerde dikkatimizi çeken yeni trendler:
Geometrik desenler: Romantik küçük çiçek desenleri yerini geometrik desenlere bıraktı. Bej, krem, taba gibi natürel toprak renklerini parlak renklerle canlandıran tasarımcılar, geometrik desenlerini bluzlar, etekler, elbiselerde kullanmış.
Canlı renkler: Floresan renkler hayatımıza girdi ve ilkbahar/yaz sezonunda da yine çok moda. Limon sarısı, fosforlu pembe gibi canlı renkler giymeye hazırlıklı olun. Natürel renklerle birlikte aksesuarda da kullanılan bu renkler sıcak yaz havasını şimdiden yansıtıyor.
Renk blokları: Pardesüler, elbiseler ve eteklerde kalın çizgili renk blokları moda tasarımcıların yeni sezon için tasarımlarında dikkat çekiyor. Gri, siyah gibi renkleri yine canlı renkler kullanarak üçüncü bir renk farklı kılıyor.
Yüksek bel: Artık düşük belli pantolonları kaldırmanın zamanı. 1970'lerin etkilerini gördüğümüz defilelerde göğüs altında biten yüksek bel kesim, sadece pantolonlarda değil, şortlar ve eteklerde de çok kullanılmış. Denim, koton ya da gabardin kumaşlarda kullanılan yüksek bel kesimler yeni sezon için hâkimiyetini ilan ediyor.
Lüks materyaller: Moda tasarımcıları koleksiyonlarında kaşmir, ipek, keten gibi malzemeleri kullanarak kendimizi daha da iyi hissetmemizi sağlayacak. Şehirli feminen kadın, rahat kesimlerle ilkbahar/yaz sezonuna damgasını vuracak.
Haberin fotoğrafları