kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 13 Eylül 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Marmara'da dev köpekbalığı yakalandı

Yeni Haber
Kumkapılı balıkçılar, Marmara Denizi'nde Ramazan'ın ilk gününde 500 kiloluk dev bir köpekbalığı yakaladı. 4 metre boyundaki köpekbalığını yakalayan balıkçılar, balığın günde yaklaşık 3 ton istavrit yediğini ve yakalayarak rızıklarını arttırdıklarını söylediler.

Kumkapı'dan balık tutmak için gece saatlerinde açılan Mahmut Uçan'ın ağına yaklaşık 500 kiloluk bir köpekbalığı takıldı. Balıkçı Uçan ve tekne tayfası yakaladıkları istavritlerin arasında dev köpekbalığını görünce şaşkına döndü. Pamuk cinsi köpekbalığını sabah saatlerinde yaklaşık 15 kişinin yardımıyla hale indiren Mahmut Uçan, uzun süredir Marmara'da böyle bir balık yakalanmadığını söyledi. 4 metre boyundaki yaklaşık 500 kiloluk balığın Ramazan bereketi olduğunu belirten Uçan, "Eğer bu köpekbalığı yakalanmasa günde 3 ton istavrit yiyecekti. Biz hem vatandaşın hem de kendi rızkımızı arttırmış olduk. Bu balık insanlara da zarar verebilirdi. " şeklinde konuştu.

İstavrit sürüsü içinde yakaladıkları köpekbalığına suçüstü yaptıklarını esprili bir şekilde anlatan Uçan, balığı yarın bir esnaf tezgâhında sergileyerek kilo ile satılacağını söyledi. Uçan, köpekbalığının etinin haram olmadığını ve lezzetli bir etinin bulunduğunu kaydetti.

Bu arada dev köpekbalığı haldeki esnafı ve vatandaşları da şaşırttı. 30 yıllık bir balıkçı daha öncede yakalanan köpekbalıkları gördüğünü ancak Marmara'da böyle bir balığa ilk kez rastladığını söyledi. Hal esnafı cep telefonları ile dev köpekbalığının fotoğrafını çekmeyi de ihmal etmedi.