kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 9 Eylül 2007, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
'CALYPSO 2' İLE YARIŞMIŞTI... Çiftçioğlu, SABAH gazetesinin sponsorluğunda gerçekleştirilen Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı'nda 'Calypso 2' isimli yelkenliyle yarışan ekipteydi.

Denizlere gönül verdi ölüm karada yakaladı

Gökhan Çiftçioğlu adrenalin tutkunuydu. Yelkenliyle denizlerde yarıştı, dağlara çıktı. Önceki gece bir başka tutkusu motosikletiyle bariyerlere giren Çiftçioğlu, arkasındaki arkadaşıyla can verdi..
O bir adrenalin tutkunuydu. Denizlere, dağlara gönül verdi. Yelkenliyle denizlerde yarıştı, en zorlu dağlara tek başına tırmandı. Paraşütle atlarken yaşadığı zevki hiçbir kelimeyle tarif edemedi. Ama asıl gözdesi kendisini henüz 33 yaşında hayattan koparan motosikletiydi. Başında kaskıyla her daim kontrollü kullandığı motosikleti onu evi yerine ölüme taşıdı. SABAH gazetesinin sponsorluğunda gerçekleştirilen 'Deniz Kuvvetleri Kupası Sabah 2005 Açıkdeniz Yat Yarışı'nda Calypso 2'nin 11 kişilik ekibi arasında yer alan Marmara Yelken Kulübü Sporcuları'ndan Gökhan Çiftçioğlu, hem yelken hem de motosiklet dünyasını gözü yaşlı bıraktı. Özel bir şirkette bilgisayar proje danışmanı olarak çalışan İTÜ Matematik Bölümü mezunu Gökhan Çiftçioğlu, önceki gece dağcılık sporu yapan Rus uyruklu arkadaşı 29 yaşındaki Maksil Palamarchuc ile buluştu. İki arkadaş Çiftçioğlu'nun motosikletiyle yola çıktı. Ancak D-100 Karayolu Hasanpaşa Kavşağı'na geldiklerinde Çiftçioğlu, yağmur nedeniyle kayganlaşan motosikletin kontrolünü kaybetti. Motosiklet hızla bariyerlere çarptı, 2 arkadaşın cansız bedenleri asfalta düştü.
Haberin fotoğrafları