kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 8 Eylül 2007, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Ladin'in yeni görüntüleri VİDEO

Yeni Haber
El Kaide lideri Usame Bin Ladin, 3 yılın ardından ilk kez yayınlanan bir video kasetinde göründü.

*Usame Bin Ladin'in yeni video kasetini izlemek için tıklayınız...

Katar televizyonu El Cezire'nin yayımladığı görüntülerde Bin Ladin, ''ABD'nin güçlü görünmesine rağmen zayıf olduğunu'' söyledi.
Görüntülerde beyaz bir giysi giydiği görülen Bin Ladin, ''ABD'nin ekonomik olarak kan kaybederken mücahitlerimizin prestiji giderek
büyüyor'' dedi.Bin Ladin yaklaşık 30 dakikalık kasette, Irak'taki savaşın sona erdirilmesinin biri Amerikalıların biri kendilerinin olmak üzere 2 yolu olduğunu belirterek, Amerikalıları İslam dinine çağırdı.

Yeni kasetin, ABD'de düzenlenen 11 Eylül saldırılarının altıncı yıl dönümünü yaklaşırken yayınlanması dikkat çekti.
Kasetin doğruluğu kesinlik kazanmadı.

BUSH, LADİN'İN KASETİNİ DEĞERLENDİRDİ

ABD Başkanı George Bush, Usame Bin Ladin'in video kasetinin ''İçinde yaşanılan tehlikeli dünyayı'' hatırlattığını söyledi.

APEC zirvesi için Avustralya'da bulunan Bush, burada yaptığı açıklamada,

''Kaset içinde yaşadığımız tehlikeli dünyanın hatırlatıcısı. Siyasi amaçlarına ulaşmak için masum insanları öldüren bu aşırılık yanlılarına karşı halkımızı korumak için bir araya gelmemiz gerektiğini hatırlatıyor'' dedi.

Bush, terör örgütünün ABD ve müttefiklerine saldırmak için Irak'ta güvenli bölge kurmaya çalıştığını belirterek, ''Bu nedenle, kendimizi korumak ve El Kaide'nin güven içinde olmasını engellemek önemlidir'' dedi.

Usame Bin Ladin'in, 3 yıl aradan sonra, 11 Eylülün yıl dönümüne yakın yayınlanan video kasetinde, El Kaide lideri doğrudan tehditte bulunmuyor, ABD'nin kan kaybettiğinden ve Irak'taki başarısızlıklarından söz ediyordu.

AA