kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 7 Eylül 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Uzanmışım mindere...

31.08.2007
İster bahçede, ister terasta, isterse de şöminenin önünde yere atılmış minderlerin üzerine uzanıp keyif yapmaya ne dersiniz? Rengârenk ve farklı desenleriyle dikkat çeken minderler arasından zevkinize uygun modeller bulabilirsiniz..
Özellikle yazlık mekânlarda son birkaç yıldır yerlere atılmış kocaman minderler üzerinde güneşlenmek çok moda oldu. Beach club'ların vazgeçilmez aksesuarları olan minderler, son zamanlarda evlerin bahçelerini ve terasları da süslüyor. Büyük yer minderleri sadece açık alanlarda değil, salonlarda ve yatak odalarında da karşımıza çıkıyor. Öyle ki artık evinizin tarzına uygun olarak her modelde minder bulabilmeniz mümkün. Zevkinize göre yer minderlerini çoğunlukla dekoratif ürünler sunan markaların koleksiyonlarında bulabilirsiniz. Klasik bir eviniz varsa, kabartmalı kadifelerin, goblenlerin ve taftaların kullanıldığı püsküllerle süslenmiş yer minderlerini tercih edebilirsiniz. Eviniz modern bir tarza uygun olarak döşenmişse, daha sade ve pastel tonların hâkim olduğu, doğal ketenlerin kullanıldığı minderler sizin için uygun olabilir. Pabetland yılda iki kere hazırladığı yastık koleksiyonunda mutlaka yer minderi de üretiyor. Geçmişte sedir olarak bildiğimiz artık karşımıza farklı formlarda çıkan yer minderlerini kışın şömine önünde veya salonun oturma köşesinde ek yer oluşturmak için kullanabilirsiniz. Yazınsa bahçenizde veya balkonunuzda uzanıp dinlenebileceğiniz bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Pabetland'ın yaz koleksiyonunda üretilen yer minderlerinde açık renk kumaşlar ile desenli baskılı koton kumaşlar kullanılmış. Kış koleksiyonundaki minderler ise patchwork olarak hazırlanmış; koyu renk düz kadife veya desenli şönil kumaşlar dikkat çekiyor. Dört ucunda büyük püsküller ve çevresinde kalın kordonlar kullanılmış. Yer minderi almaya karar verdikten sonra uğrayabileceğiniz adreslerden biri de Laura Ashley mağazaları. Bu markanın birbirinden farklı boyutlarda patchwork, ipek ve pamuklu olmak üzere çeşitli renk ve kumaş alternatifleri olan minderleri var. Bauhaus ve Koçtaş gibi yapı marketlerinde de farklı ebatlarda ve kumaş alternatifleri sunan yer minderleri bulabilirsiniz.

CIVIL CIVIL RENKLER

Pembe, turuncu, mavi ve yeşil gibi canlı renklerin öne çıktığı yer minderlerini tercih ediyorsanız, Garden Life mağazasına uğramalısınız. Bu mağazalarda satılan United Colors of Benetton'un rengârenk minderlerinin kumaşları üç yıl garantili. Leke ve su tutmama özelliğine sahip kumaşlarının güneş ışığında solma riski de yok. İstenen renk ve desenlere göre sipariş verilerek yapılabilen minderlere uygun şezlong ve sandalyeler de var. Canlı renklerin öne çıktığı minderler bulabileceğiniz adreslerden biri de IKEA mağazaları. Düz renklerin yanı sıra üzeri işlemeli minderler de hoş bir alternatif sunuyor. Riviera Maison mağazasında da yer minderleri konusunda alternatif modeller var. Mağazada mavi üstüne pembe ve kırmızı gül buketleriyle süslenmiş emprime desenlerin yer aldığı, saten pamuk karışımı kumaşların kullanıldığı minderler ön çıkıyor. Yer minderinizin tam "Gel keyfim gel," diyebileceğiniz bir özellikle olmasını istiyorsanız, Mudo Concept mağazalarında bu tarz bir ürün var. Daha çok plaj için uygun olabilecek bu yastıklı yer minderi, kullanışlı ve konforlu olmasıyla dikkat çekiyor.
Haberin fotoğrafları