kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 6 Eylül 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

İstanbul, Ankara, Bursa ve Adana'da elektrik kesintisi

Yeni Haber
BEDAŞ'ın Bayrampaşa ve Sarıyer işletme müdürlüklerince yapılacak çalışmalar nedeniyle 9 ve 10 Eylül'de bazı semtlerde elektrik kesintisi uygulanacak.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş'den (BEDAŞ) yapılan açıklamaya göre, Bayrampaşa İşletme Müdürlüğü bölgesinde 9 Eylül'de 06.00 ile 16.00 saatleri arasında Orta Mahalle, Demirkapı Caddesi, Özen, Menekşe, Lale, Göksu, Çakmak ve Mine sokakları, Sarıyer İşletme Müdürlüğü bölgesinde 10 Eylül'de 01.00 ile 13.00 saatleri arasında Sarıyer'in Rumeli Feneri, Garipçe, Uskumruköy, Kilyos, Demirciköy, Gümüşdere, Kısırkaya, Zekeriyaköy köylerinin tamamı, çevre siteler ve civarları, Maden Mahallesi üst kısımları, çevre siteler, Yunusemre mevki, Çırçır mevki, Kocataş Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi üst kısımları, Koç Üniversitesi ile Eyüp'ün Çiftalan köyüne elektrik verilemeyecek.

BAŞKENTTE ELEKTRİK KESİNTİSİ

Trafolardaki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 9 Eylül Pazar günü Ankara'nın bazı yerlerine elektrik verilemeyecek.

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, elektrik verilemeyecek yerler ve saatleri şöyle:

Keçiören'de, 10.00-13.00 saatleri arası Gülhane Askeri Tıp Akademisi.Sincan'da, 09.00-13.00 saatleri arası Dökümcüler Sitesi 11, 12, 13. sokaklar.

Gölbaşı'nda 09.00-14.00 saatleri arası Yaylabağ, Karataş mahalleleri, Yurtbey Taş Atölyelerinin bulunduğu kısım, Bağlılık Kooperatifi.Kazan'da 09.00-14.00 saatleri arası Öğretmenler, Belkop, Çitaklar Kooperatifleri, Hamdi Eriş Devlet Hastanesi, GMK Bulvarı'nın bir kısmı, Eski Ankara Caddesi'nin bir kısmı, Kayı Mahallesinin bir kısmı, Terminal etrafı, İlçe Jandarma Komutanlığı etrafı ve civarları.

BURSA'DA ELEKTRİK KESİNTİSİ

Bursa'da, enerji nakil hatlarındaki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 8-9 Eylül tarihlerinde bazı yerleşim birimlerinde elektrik kesintisi yapılacak.

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Bursa İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 8 Eylülde merkez Yıldırım ilçesi Otosansit 1-10. bloklar, Özensoy Tekstil ve ET-BA'ya, 07.00-09.00 ile 12.00-19.00 saatleri arasına elektrik verilemeyecek.

9 Eylülde Değirmenönü Mahallesi girişi, sağlık ocağı civarı, Demetevler Mahallesi, Balıkavı mevkii ve civarındaki özel müşterilerde 09.00-12.00, Vatan Mahallesi Papatya, Çınar, Sevimli, Kavaklı, Yazıcı, Ova ve Cevizli sokaklar ile Besbur Tekstil'de 08.30-17.30, Yediselviler Mahallesi Gelincik, Taşlı, Sert, Kestane, Sağlık, Kuyulu ve Nalıncı sokaklarda 08.30-11.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak.Osmangazi ilçesinde 9 Eylülde elektrik kesintisi uygulanacak yerler ve saatleri ise şöyle:

''07.00-15.00 saatleri arasında İl Jandarma Alay Komutanlığı, Boykoop Otobüs Terminali, Doğanevler ve Yeniceabat mahalleleri, Armut Köy, Ovaakça Belediyesi su pompaları, Ali Osman Sönmez Teknik Lisesi ve Yüksek Okulu, Yalova Yolu üzeri 9-14. kilometreler arası tüm özel müşteriler, Alaşar, Karabalçık, Dürdane ve Selçukgazi köyleri, Panayır mahallesinin bir kısmı, Buttim, çukurca, Botanik Park, Martaş fabrikası;08.00-12.00 saatleri arasında Atıcılar Mahallesi Semih Odman, Dilek Koşu, Kuğu, Gazi, Karabağ, Karakaya, Kağan, Koşuyolu ve Kahve sokaklar ile Fevzi Bey ve Köprübaşı caddeleri;

09.00-12.00 saatleri arasında Gazi Akdemir Mahallesi Çakmak, Uğur, Sakalar, Nilüfer, Cenk, Ferah, Serçe, Çömlek, Ayran, Spor, Özkan, Hamamcıoğlu, Gül, Salih Omurtak, Eren, Nefer, Şirin, Eğitim, Şafak ve Gönül sokaklar, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Soğanlı Mahallesi Aslan, Yörük, Dutlu ve Sındırgı sokaklar ile Okul Caddesi.

10.00-14.00 saatleri arasında Hüdavendigar Mahallesi Harita, Irmak, Hayret, Hızır, Hurmalı, Huzur ve Hoş sokaklar.''

Nilüfer ilçesinde de 9 Eylülde Yolçatı köyü, Ürünlü Mahallesi, Ürünlü mevkii Eczaneler bölgesi, Aksan Gökbora Nakliyat'ta 03.00-10.00, Barış Mahallesi Lozan sokağın bir kısmı, Cumhuriyet Mahallesi Akasya Sokak, Nilüfer Hatun Caddesi, Yağmur sokağın bir kısmında 09.00-18.00, İhsaniye ve Esentepe mahalleleri, Tuna ve Gürler caddelerinin bir bölümü ile İstek, İnan, İyigün, İlhami ve Mercan sokaklarda 09.00-15.00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacak.

ADANA'DA ELEKTRİK KESİNTİSİ

Adana'nın Merkez Seyhan ve Yüreğir ile Ceyhan ilçelerinde bakım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.

Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ Adana İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, 9 Eylül Pazar günü 07.00-13.00 saatlerinde Seyhan ilçesine bağlı Toros, Çınarlı, Kurtuluş, Cemalpaşa, Döşeme, Yurt mahalleleri ile Ali Sepici, Alparslan Türkeş, Ahmet Sapmaz ve Ziyapaşa bulvarları ile Barış Manço bulvarının batı bölümü, Çetinkaya mağazası civarı, Hayal park, Cumhuriyet, Atatürk, Dr. Ali Menteş, Mücahitler, Karaisalı, Mithat Saraçoğlu, PTT ve Erdal Acet caddeleri, Üniversal Hastanesi, Gülbahçe sitesi, Seyhan belediyesi, Sümer öğrenci yurdu ve Sedef oteline elektrik verilemeyecek.

Aynı gün, Yüreğir ilçesine bağlı Çınarlı, Hekimköy, Çrakıpare, Akkuyu, Boynuyoğun, Hocalı, Çirişgediği, Dutluca, Turunçlu, Yağızlar, Kralık, Faydalı, Cerenler, Menekşe, Bayramhacılı, Karayusuflu, Boztepe, Maltepe, Çaylı, Çiçekli, Aflak, Kılbaş, Egeciuşağı, Kösefakulu, Kepeztepe, Kaleköy, Pekmezci ve Karaömerli köyleri ile ASKİ su pompaları ve özel trafolu abonelere 07.00-15.00 saatlerinde elektrik verilemeyeceği belirtildi.

Bu arada, 07.00-13.00 saatlerinde MİT ve DSİ Barajiçi tesisleri, Jandarma ve Seyhan santralında da elektrik kesintisi uygulanacağı kaydedildi.

Ceyhan ilçesine bağlı Sarısakal, Gaziosmanpaşa, Namık Kemal, Muradiye, Modern evler, Türlübaş mahalleleri ile Eski Adana yolundaki sanayi aboneleri, Toktamış, Sirkeli, Nazımbey, Adapınar, Yılankale, Küçük Burhaniye, Altıkara köyleri ile özel trafolu aboneler de 9 Eylül Pazar günü 00.00-13.00 saatlerinde elektriksiz kalacak.

Ayrıca, 07.00-13.00 saatlerinde Ceyhan ilçe merkezinin tamamı ile Doruk Beldesi, Narlık, Çevretepe, Durhasan, Dede, Gündoğan ve Kılıçkaya köyleri ile özel trafolu abonelere elektrik verilemeyecek.

(AJANSLAR)