kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 6 Eylül 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Çetin Tekindor, Hümeyra ve Melis Birkan...

Çağan'ın Ulak'ı yolda!

Bülent İPEK/MAGAZİN
Çağan Irmak'ın son filmi 'Ulak'ın çekimleri tamamlandı. Filmde bir mesihin gelip kendilerini kurtaracağına inanan çocuklar konu ediliyor..
Yeşilçam'ın dahi çocuğu olarak adlandırılan Çağan Irmak ve Şükrü Avşar'ın işbirliğiyle Kilyos'ta çekilen 'Ulak' adlı sinema filmi tamamlandı.

Köy kurdular
Başrollerini Çetin Tekindor, Hümeyra, Yetkin Dikinciler, Şerif Sezer, Melis Birkan, Feride Çetin gibi ünlü oyuncuların paylaştığı proje için Kilyos'ta bir köy kuruldu. Filmin sanat yönetmeni Mustafa Ziya Ülkenciler'in gözetiminde tarihi kostümler hazırlandı. Senaryosunu da Çağan Irmak'ın yazdığı 'Ulak'ın çekimleri mayıs sonunda başladı ve temmuz ortasında son buldu. Filmin müziklerine, 'Babam ve Oğlum'un film müziği ile '2006 World Soundtrack Discovery of the Year' (Dünya Film Müzikleri Yılın Keşfi) ödülünü alan Evanthia Reboutsika imza attı. Zamansız ve mekansız filmde; bir köydeki düzen ve geçmişindeki sırlarla bir anda çıkagelen Zekeriya'nın bir tür mesih gibi anlattığı 'Ulak'ın bir gün gelip onları kurtaracağına inanan çocuklar konu ediliyor. Filmin şubatta vizyona girmesi planlanıyor.
Haberin fotoğrafları