kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 5 Eylül 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
ÇEKİLME İÇİN İLK SİNYAL... Bush Irak'ta "Eğer general ordu raporunda iyileşme yönünde bir öneri olursa asker sayısı azaltılabilir" dedi. 160 bin kişilik askeri gücün azaltılması için ilk sinyaller ise olumlu.

Avustralya Bush için kuş uçurtmayacak

APEC zirvesine katılan Bush ve 250 kişilik ekibini 5 bin güvenlik gücü koruyor. Protestocular bu yıl da zirvenin korkulu rüyası..
İLİŞKİLİ HABERLER
Avustralya Bush için kuş uçurtmayacak
ABD Başkanı George W. Bush Asya- Pasifik Ekonomik İşbirliği Zirvesi (APEC) için dün Avustralya'nın Sidney kentine vardı. 250 kişilik ekibini taşıyan üç uçakla kente çıkartma yapan Bush cuma günü liderler oturumuna katılacak. 21 devlet başkanın katılımıyla Sidney Opera Evi'nde yapılan zirveye bu yılda Bush karşıtı protestolar damga vuracak.

KAFESTEN KENT OLDU
5 bin kişilik polis gücü kentte asayişi korumak için 300 milyon dolar harcadı. Black Hawk helikopterleri ve F-18 savaş uçakları havadan kontrolleri sağlayacak. Zirvenin düzenleneceği bölgenin yolları 3 metre yüksekliğinde kafes ve bariyerlerle kapatılarak insan kalabalığından izole edilecek. Halk otobüsleri muhtemel eylemlerde gözaltına alınacakların konulacağı mobil hapishanelere çevrildi. Zirvenin ana gündemi küresel ısınma protokolü Kyoto üzerinde yine anlaşma beklenmiyor.
Haberin fotoğrafları