kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 1 Eylül 2007, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Emel Güneş

Sağlık Turu

Burun etini aldırdı bir daha uyanamadı
NEFES
almasını zorlaştıran geniz etini aldırmak isteyen genç kız, ameliyat sonrası uyanamadı. Olay, İstanbul Arnavutköy'de yaşandı. Güneş Ailesi'nin tek kızı 18 yaşındaki Emel Güneş, burnundaki etini aldırmak üzere Özel Arnavutköy Hastanesi'ne yatırıldı. 40 dakikalık ameliyatın ardından müşahede odasına alınan genç kızın nabzının atmadığı fark edilince, G.O.Paşa Şafak Hastanesi'ne nakledildi. Ancak kurtarılamadı. Güneş Ailesi, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Dilovası'nda iki kişi şarbondan hastanelik
KOCAELİ'NİN
Gebze ilçesi Dilovası beldesinde şarbon paniği yaşanıyor. 7 hayvanı telef olan Mahmut Bakacan'ın oğulları Seyfettin ve Fatih şarbon nedeniyle hastanede tedavi altına alındı. Hastalığın, İlçe Tarım Müdürlüğü'ne bildirildiği ancak bir yanıt alınamadığı iddia edildi. Özel bir veteriner tarafından teşhis edilen şarbon nedeniyle bölge halkı tedirginlik yaşarken, mahalle muhtarı Kerim Öztürk, bölgenin karantinaya alınmasını istedi.

'Cep'le 10 dakika kanser riskini artırıyor
İSRAİLLİ
bilimadamları tarafından yapılan bir araştırmaya göre, cep telefonunda 10 dakika konuşmak bile beyindeki kanser riskini artırabiliyor. Weizmann Bilim Enstitüsü'nün araştırma bulguları, cep telefonundan yayılan düşük düzeydeki 'nontermal' radyasyonun beyin hücrelerinde bölünmeye yol açtığını ortaya çıkardı. Ancak başka bir çok araştırmaya göre cep telefonu ile beyin tümörleri ve kanser arasında herhangi bir ilişki yok.