kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 27 Ağustos 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Taki Doğan saldırıya uğradı

Yeni Haber
Haber Türk Ankara Temsilcisi Taki Doğan, cadde üzerinde kanij cinsi köpeğini gezdirirken Eski Bakan Metin Musaoğlu'nun oğlu Hamdi Musaoğlu'nun saldırısına uğradığı öne sürüldü. Doğan, vücudunun çeşitli yerlerinden aldığı darbelerle hastanelik olurken, darp olayına karışan Hamdi Musaoğlu'nun ise olay yerinden kaçtığı iddia edildi.

İddiaya göre; akşam saatlerinde meydana gelen olay şöyle gelişti: Sancak Mahallesi Konrat Adalar Caddesi'nde kanij cinsi köpeğini gezdiren Taki Doğan, arkadaşının evinin önüne geldiğinde, arkadaşıyla aynı binada oturan Hamdi Musaoğlu'nun saldırısına uğradı. Taki Doğan'a "Köpeğinizi alın gidin buralardan'' diye çıkış yapan Musaoğlu daha sonra Doğan'a saldırdı. Musaoğlu'nun saldırısına karşı daha fazla darp almamak için mücadele veren Doğan, burnundan ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Vatandaşların araya girmesiyle sakinleşen Musaoğlu olay yerinden otomobiliyle kaçarken, Doğan Özel Akay Hastanesi'ne kaldırıldı.
Saldırıya uğrayan Taki Doğan, olayı şöyle anlattı: "Pazar günü sokaktayız, böyle şortlu terlikli. Küçük kanij köpeğim vardı. Onu gezdiriyordum. 'Köpeğinizi alın gidin buralardan' diye arkadaşımın apartmanında bulunan Hamdi Musaoğlu bana saldırdı. Epey bir darp aldım. Daha fazla darp almamak için baya bir mücadele ettim. Musaoğlu daha sonra arabasına binerek olay yerinden kaçtı." şeklinde konuştu.

Kimseyle bir husumeti olmadığına değinen Doğan, Musaoğlu'nun kendisine yalnız saldırdığını söyledi. Türk filmlerini ve kovboy filmlerini aşan bir olayla karşı karşıya kaldığını belirten Doğan, "60 senedir yaşadığımız memlekette böyle bir darbe uğradık" şeklinde tepki gösterdi. Musaoğlu'ndan şikayetçi olduğunu söyleyen Doğan, aldığı darbeler nedeniyle müşahede altında tutuluyor.
Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri darp olayına karışıp kaçan Musaoğlu'nu aramaya başladı.

(CHA)