kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 24 Ağustos 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

"Baykal istifa" mitingleri düzenlenecek

Yeni Haber
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 22 Temmuz'da aldığı sonuç, Deniz Baykal muhaliflerini durdurmuyor.

CHP'de Baykal'a karşı başlattığı Taban Hareketi ile adından söz ettiren işadamı Bülent Özülkü, 9 Eylül Pazar günü CHP Genel Merkezi önünde miting düzenleyecek.

Özülkü, yaptığı değerlendirme toplantısında CHP ve solun önüne duvar çeken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bir an önce bu görevden ayrılmasını gerektiğini söyledi.

Bülent Özülkü, CHP'nin Atatürk'ten bugüne kadar gittikçe eridiğini ve artık yöneticilerinin sosyal demokrat değil faşist bir anlayışla partiyi yönettiklerini kaydetti.

Özülkü, "Tüm sosyal demokratları 9 Eylül Pazar günü Ankara'da toplanmaya davet ediyorum. O gün CHP'yi dünyaya açmak için biraraya gelelim. O gün genel merkezin karşısında çok güzel sosyal demokrasinin duvarını oluşturalım. Kim Baykal'ın karşısındaysa biz onun yanındayız." dedi.

Daha önce yaptığı açıklamalarda da Baykal'ın koltuk sevdası yüzünden halkla bütünleşemediğini vurgulayıp, 2004 yılındaki seçimler öncesi CHP'nin oylarını artırmak için yapılacak çalışmaları bir rapor halinde Baykal'a ilettiğini kaydeden Özülkü, Baykal'ın bunu dikkate almadığını bildirmişti.

Özülkü raporunda partisinin varoşlara inip halkın dertlerini dinlemesi gerektiğine yer verdiğini dile getirdiğini ancak Baykal'ın 'koltuk sevdası' yüzünden bu raporu göz ardı ettiğini dile getirmişti.

CHA