kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 24 Ağustos 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Kübra Gül'ün şahitleri Arınç ve Erdoğan

Ergun AKSOY ANKARA
Cumhurbaşkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılan Dışişleri Bakanı Gül'ün kızı Kübra Gül eylül ayı içinde Mehmet Sarımermer ile sade bir nikâhla evlenecek..
Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül, kayınpeder olmaya hazırlanıyor. Hayrünnisa- Abdullah Gül çiftinin kızı Kübra Gül'ün nikâhı eylül ayı içinde İstanbul'da yapılacak. Nerede olacağı sır gibi saklanan törenin iki aile ve yakın dostlar arasında gösterişten uzak yapılacağı bildirildi. Nikâh şahitleri arasında Başbakan Tayyip Erdoğan ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç da bulunacak. Medyaya kapatılması düşünülen nikâhtan görüntüleri aileler tarafından servis edilecek.Gül, kızının nikahını geçen mart ayında yapmayı tasarlıyordu. Ancak Cumhurbaşkanlığına adaylığı ve siyasi atmosferdeki gerilim nedeniyle bunu erteledi.

EV İSTANBUL'DA
Çift, İstanbul'da yaşamayı düşünüyor. Müstakbel Cumhurbaşkanı Gül'ün damadı olmaya hazırlanan Mehmet Sarımermer, Kayseri'nin en köklü ailelerinden birinin oğlu. Gül'ün, dünürü Abdullah Sarımermer ile dostluğu geçmişe dayanıyor. Gül, Abdullah Sarımermer'i 2001 yılında AKP'ye kurucu yapmak istedi. İlk hazırlanan 250 kişilik Kurucular Kurulu'nun sayısı 72'ye düşürülünce Sarımermer'in ismi de çıkarıldı. Avukat olmasına rağmen ticarete atılarak Kocaeli'nde Özipek Halıcılık firmasını kuran ve ipek halı ihraç eden Sarımermer, bu alandaki önemli işadamlarından biri oldu. İstanbul Fulya'da 3 bin 500 metrekarelik bir alanda bulunan Medallion firmasının başında bulunan damat Mehmet Sarımermer de yerli ve yabancı mobilya satıyor. 11 firmanın Türkiye temsilciliğini de yürüten Sarımermer, hem modern hem de klasik mobilya üretiyor. Baba-oğul Sarımermer'ler ortağı oldukları Petrol Servisleri A.Ş.'de de birlikte çalışıyor. Kübra Gül ile aile içi bir toplantıda tanıştığı belirtilen Mehmet Sarımermer'in mezunu olduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, Başbakan Erdoğan'ın oğulları Burak ile Bilal'in de okuluydu.
Haberin fotoğrafları