kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 20 Ağustos 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Komedi de oynarım aksiyon da...

İLİŞKİLİ HABERLER
Komedi de oynarım aksiyon da...
Son zamanların gözde oyuncusu Gürgen Öz'ün yıldızı, Okan Bayülgen'in 'Makina' adlı şovunda parladı. Gece boyunca yayınlanan skeçlerde oyunculuğuyla izleyenleri gülmekten kırıp geçiren Öz'ü, yeni sezonda ise atv'nin kahkaha makinesi Avrupa Yakası'nda izleyeceğiz. Bugüne kadar bir çok dizide konuk oyuncu olarak rol alan Öz daha önce 'Aşk Oyunu' adlı dizide de oynamış ve burada canlandırdığı 'fırlama Serkan' karakteriyle izleyenlerin kalbinde taht kurmuştu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan yetenekli oyuncu, Digitürk Dergisi'ne verdiği röportajında, televizyonda neler izlediğinden, unutamadığı televizyon dizilerine kadar kendisiyle ilgili pek çok bilinmeyeni hayranları ile paylaştı...

* Tiyatro kökenlisiniz ama son zamanlarda televizyonda atağa geçtiniz. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Tiyatro eğitimi almamın çok büyük bir etkisi var. Oyunculuk sistemini öğrenmem ve bunu televizyona uyarlayabilmem açısından... Ve çok disiplinli bir eğitim aldım. Bu işimi sevmeme ve işime nasıl yaklaşmam gerektiğine dair bana çok büyük bir bakış açısı verdi. Bir de ben hep yapmak istediğim işleri yaptığım için sanırım işler yolunda gidiyor. Çünkü konservatuarı bitirir bitirmez hemen bu işin içine dalabilirdim. Beklemeyi tercih ettim. Ama her zaman için iyi ki tiyatro eğitimi almışım, tiyatro yapmışım diye düşünüyorum.

* Genelde komik karakterleri canlandırıyorsunuz. Bu bilinçli bir tercih mi?
Komediyi oldum olası çok sevmişimdir. Hayatım boyunca da inşallah sevmeye devam edeceğim. Sonuç olarak sevdiğim bir işi yapıyorum. Ben oyunculuk eğitimi aldım, yeri geldiğinde drama da aksiyon da oynamak isterim. Fakat bu vakti geldiğinde olacaktır zaten. Yani illa ben komedi oynayacağım diye bir şartım yok.

* Televizyonda neler izliyorsunuz?
Belgesel ve haber kanallarının dışında yabancı sit-comları izliyorum, çok fazla film izlemeye çalışıyorum. 'Seinfeld', 'Evli ve Çocuklu', 'Charles İş Başında' gibi sit-com'lar en unutamadığım yapımlardan...

İKİNCİ BAHAR İZLERDİM
* Peki unutamadığınız televizyon dizileri?
'San Francisco Sokakları'nı ve 'Miami Vice'ı izlerdim. Türk dizilerinde de Şevket Altuğ için 'Süper Baba'yı seyrederdim. Onun dışında bir aralar Şehnaz Tango'yu da severek izlerdim. İkinci Bahar da çok güzel bir diziydi. Onu da seyretmeyi çalışırdım.

* Çocukken sevdiğiniz çizgi diziler hangileriydi?
Bugs Bunny'i çok izlerdim. Hâlâ da rastlarsam izliyorum. Onun dışında yine Muppet Show'u seyrederdim. Bir de Tweety ile kedinin maceralarını izlerdim. Oradaki kedi karakterine bitiyordum, her seferinde Tweety'i avlamaya çalışmalarına....

* TV karşısında unutamadığınız anlar var mı?
Mesela ben 'Cehennem Silahı' serisinin tamamını severek izlerdim. Onun dışında babamla beraber Clint Eastwood'un oynadığı 'İyi, Kötü, Çirkin'i izlemiştik. O filmlerin kareleri aklımdan hiç çıkmaz.

SİT-COM DAHA KEYİFLİ
* Sit-com'ları mı yoksa dramaları mı izlemeyi tercih ediyorsunuz?
Daha çok sit-com izlemeyi tercih ediyorum. Ama artık dizi meselesi de çok değişti. 'Lost' ya da '24' gibi bir dizi olduğu zaman, onları da takip ediyorum tabii... Son dönemde Türkiye'de de çok iyi diziler çekilmeye başlandı. İkisinin de yeri çok farklı ama sit-com'dan daha çok keyif alıyorum.
* Kendinizi TV'de ilk ne zaman gördünüz?
Konservatuardayken Siyaset Meydanı programına katılmıştık, dizilerle ilgili bir tartışma yapılıyordu. Kendimi ekranda ilk o zaman izlemiştim.

* Uyumak için ne seyredersiniz?
Sevdiğim bir dizi varsa ya da güzel bir film olduğunda izliyorum. Ama genelde uyumadan önce kitap okurum.