kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 12 Ağustos 2007, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Erdoğan Yetenç

CHP'li Yetenç 'Kırmızı plaka' eylemini bitirdi

Şenol ATEŞ / ANKARA
TBMM İdare Amirliği'ni kaybedince CHP'den istifa eden Erdoğan Yetenç, istifasını geri alıyor. Yetenç'in evine giden Genel Başkan Yardımcısı Erdem ve eski İstanbul vekili Akyüz, kızgın vekili ikna ettiler..
TBMM İdare Amirliği seçimini kaybedince CHP'den istifa eden Manisa Milletvekili Erdoğan Yetenç, Deniz Baykal'ın gönderdiği aracılar tarafından istifasını geri alma konusunda ikna edildi. Yetenç'in yarın CHP'ye dönüş yapacağı öğrenildi.

ERDEM İKNA ETTİ
Yarışı kaybedince Genel Sekreter Önder Sav'ı suçlayarak istifa eden Yetenç, telefonlarını kapatarak evine kapandı. İstifayı ATO Başkanı Sinan Aygün'ün babasının cenazesine katılmak için gittiği Kocatepe Camisi'nde öğrenen Baykal, cenazede bulunan eski İstanbul Milletvekili ve Yetenç'in yakın arkadaşı olan Halil Akyüz'e "Hemen ilgilen, bu işi sana havale ediyorum" dedi. Akyüz'ün gün boyunca ikna etmeye çalıştığı Erdoğan Yetenç'in evine akşam da, Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem gitti. Erdem ve Akyüz, saatler boyunca "Kızgınlıkla partiden istifa edilmez, bu partiye zarar verir" diyerek, Yetenç'i kararından vazgeçirmeye çalıştılar. Sakinleştirilen kızgın vekil, sonunda partiye dönmeye ikna oldu. Yarın istifa dilekçesini geri alma konusunda karara varıldı. Baykal tarafından görevlendirilen Akyüz, "Çok kızmış, kendisine haksızlık yapıldığını düşünüyor. Duygusal bir tepki vermiş. Deniz Bey de bu gelişmelerden çok üzgün. Kendisiyle konuştuk, yaptığından pişman oldu" diye konuştu.