kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 12 Ağustos 2007, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Hostes bayıldı, uçak zorunlu iniş yaptı

Cevdet ÖZDEMİR MERKEZ
İstanbul-Oslo seferini yapan uçaktaki hostes bayıldı. Beyin kanaması şüphesiyle uçak Varşova'ya indirildi. Hastaneye kaldırılan hostesin tomografisi temiz çıktı..
THY'nin İstanbul- Oslo seferini yapan uçak, baygınlık geçiren hostes Nilgün Hürdoğar'da (29) "beyin kanaması olabilir" şüphesi ile Varşova Havaalanı'na zorunlu iniş yaptı.

PANİK YAŞANDI
Uçakta panik yaşanırken Hürdoğar'ın tomografisinde beyin kanaması geçirmediği tespit edildi. Saat 12.30 sıralarında Polonya'nın Varşova Havaalanı'na inen uçaktaki hostes hemen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Uçak daha sonra yolcularıyla birlikte Oslo'ya uçuşuna devam ederken bir buçuk yıllık hostes Hürdoğar'ın beyin tomografisi çekildi. Beyin tomografisi temiz çıkan Hürdoğar'ın yoğun uçuş nedeniyle sağlık sorunu yaşadığı iddia edildi.

BİR HOSTES ÖLMÜŞTÜ
THY yetkilileri, "Hürdoğar'ın bugün (dün) mesaisi 07.20'de başladı. Oslo ilk uçuşu. Önceki gün İstanbul-İzmirİstanbul uçmuş ve mesaisi saat 12.30'da bitmiş. Ondan sonra dinlenmeye çekilmiş. Son 7 günde 23 saat uçmuş. Biliyorsunuz limit 30 saat. Son bir ayda ise 91 saat uçmuş. Burada da limit 110 saat" şeklinde yanıt verdi. 21 Ocak'ta da Ömür Günay isimli THY Kabin Amiri, Helsinki- İstanbul seferi sırasında beyin kanaması geçirmiş, tüm müdahalelere karşın kurtarılamamıştı.