kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 11 Ağustos 2007, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

CHP'den Gökçek'e istifa çağrısı

Yeni Haber
CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, Ankaralıların susuzluk nedeniyle salgın hastalıklarla karşı karşıya kaldığını öne sürerek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i istifaya çağırdı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi yaptığı açıklamada, başkentin Gökçek'in tedbirsizliği nedeniyle susuzlukla mücadele etmek zorunda kaldığını savundu. Gerekli tedbirlerin alınmaması halinde Ankara'nın susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya kalacağının önceden bilindiğini ifade eden Selvi, "İlkbahar yağışlarının yetersizliği nedeniyle ülke genelinde ciddi bir kuraklık tehlikesinin yaşanacağı, tarımsal üretimin düşeceği ve şehirlerin susuz kalacağı aylar önceden ortaya çıktı. Bu konuda tüm yetkililer uyarılmış olmasına karşın hiçbir ciddi önlem alınmadı" diye konuştu.

-"HÜKÜMET KRİZ MASASI OLUŞTURMALI"

Selvi, Gökçek'in ithal ağaç getirmek, fıskiye yapmak, öğle vakti havai fişek atmak gibi işlerle uğraşmaktan yaşamsal önem taşıyan hizmetlere zaman bulamadığını öne sürdü. Hükümetin derhal kriz masası oluşturması gerektiğini dile getiren Selvi, belediyelerin israf içinde olduğunu ve hesap veremeyecek duruma geldiklerini söyledi. Selvi, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Daha şimdiden hastaneler hasta kabul edemez duruma geldi. Halk ciddi bir felaketle karşı karşıya olmanın korku ve tedirginliğini yaşıyor, Gökçek'in bu konudaki gayri ciddi tavsiyeleri ve davranışları ise adeta halkı tahrik ediyor. Ramazan ayının başlaması ve okulların açılmasıyla sorunun daha da büyümesi kaçınılmaz olacak. Bu nedenle Hükümet, yeni kurulacak Hükümeti bile beklemeden sorunu en üst düzeyde bir an önce ele almalı ve kriz masası oluşturmalıdır."

ANKA