kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 25 Temmuz 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

'Türkiye'ye kapıyı kapatmak aptalca'

FRANKFURT
Vatikan Kardinali Sebastini'nin bu sözlerine dikkat çeken Bild "Alman partileri de bu zafer karşısında Türkiye'ye şans tanınmasını istiyor" dedi..
İLİŞKİLİ HABERLER
'Türkiye'ye kapıyı kapatmak aptalca'
Almanya'nın en çok satan gazetesi Bild, "Erdoğan'ın zaferinin, AB'nin kapısının Türkiye'ye yeniden sonuna kadar açılmasını sağladığını" yazdı. Vatikan'ın da sürpriz şekilde Türkiye ile tam üyelik müzakerelerinin çok hızlı bir şekilde sürdürülmesini talep ettiğini kaydetti.

'KARDİNAL BİLE KUTLADI'
Gazete, Kardinal Sergio Sebastini'nin AB'ye "Türkiye'nin suratına AB kapısını kapatmak çok aptalca olur" uyarısında bulunduğuna dikkat çekti. Türkiye'ye özel statü verilmesini isteyen Hıristiyan birlik partilerinin (CDU/CSU) bile, bu çarpıcı seçim zaferi karşısında Türkiye'ye daha büyük şans tanınmasını istediğinin altını çizen gazete, haberinde şöyle dedi:

'MÜZAKERELER SÜRMELİ'
CDU'lu Meclis Dışilişkiler Komisyonu Başkanı Ruprecht Polenz (üstte), "Erdoğan hükümetinin Avrupa'ya dönük politikasını sürdürmesi bizim çıkarımıza. Bu yüzden AB Türkiye ile müzakereleri adil ve önyargısız sürdürmeli. Türkiye'ye sürekli bu işten bir şey çıkmaz demeyi de hiç yapıcı bulmuyorum" dedi.