kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 15 Temmuz 2007, Pazar
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
Hayalci grubunun üyeleri şarkılarında sağlık personelinin sorunlarına da değineceklerini ve sağlık çalışanlarının sesi olacaklarını söylüyor.

Bu doktorların albümü her tür hastalığa

DENİZ AYYILDIZ GÜNAYDIN
İki eczacı, bir diş hekimi, bir psikiyatr ve bir de müzik stüdyosu sahibinden oluşan 'Hayalci' adlı rock grubu yakında ilk albümüyle müzikseverlerin karşısında olacak. Grup üyeleri iddialı konuşuyor: İlaç gibi bir albümle geliyoruz. Şarkılarımız her hastalığa deva olacak!..
Rock dünyası çok yakında yepyeni bir grupla tanışacak. 'Hayalci' adlı grup iki eczacı, bir diş hekimi, bir psikiyatr ve bir müzik stüdyosu sahibinden oluşuyor. Kısa süre sonra grupla aynı adı taşıyan ilk albümlerini piyasaya çıkaracak olan grup üyeleri, yaptıkları müziği 'tatlı-sert rock' olarak tanımlıyor ve ekliyor: "Piyasadakilerden çok farklı bir albümle geliyoruz. Şarkılarımız müzikseverlere ilaç gibi gelecek..."

DÖRT DOKTOR, BİR HASTA
Ünlü prodüktör Şahin Özer'in şarkılarını dinleyip çok beğendiği Hayalci' grubu 1992'de kurulmuş. Grubun tüm şarkılarının söz ve müzikleri eczacı Ekrem Murat Gönülalan'ın imzasını taşıyor. Grup üyelerinden Oğuzhan Demirel elektrogitar, Serhat Yüksel ise klavye çalıyor. Bas gitar çalan Serter Caybaş grubun en tecrübeli üyesi niteliğini taşıyor. Kendisi uzun yıllar Cem Karaca ile çalışmış. Ayrıca Kapris ve İstasyon gruplarında görev almış. Grubun sağlık sektöründen olmayan tek üyesi ise Metin Akbaba. Kendine ait bir müzik stüdyosu olan Akbaba, "Bu kadar doktorun ve eczacının arasında bana da hasta olmak düştü" diye konuşuyor.

COVER YAPMAYACAĞIZ!

Şarkılarında sağlık sektörünün aksaklıklarını da dile getireceklerini belirten grup üyeleri, "Sağlık personelinin sesi olacağız" diye konuşuyor. Barlarda cover yapan (bilinen şarkıları tekrar yorumlama) gruplardan olmak istemediklerinin altını çizen grup üyeleri ekliyor: "İstanbul'da bara giden kitle Ankara'da yok. Bizim ulaşmak istediğimiz hedef kitlemiz sadece rock barlara giden genç kesim değil. 30'lu yaşlarında olan kesimin de severek dinleyeceği çok sert olmayan özel şarkılar yaptık."