kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 13 Temmuz 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Murdoch, WSJ teklifini festivalde artıracak

Bill Gates, Rupert Murdoch, Terry Semel, Lary Page ve Janus Friis gibi medya ve teknoloji dünyasının patronları Sun Valley'de geleneksel medya festivali için toplandı..
Dünyanın önde gelen medya ve teknoloji patronları bu yıl 25'incisi düzenlenen Sun Valley Medya Festivali'nde bir araya geldi. Yatırım bankacısı Herbert Allen tarafından 1982 yılından beri düzenlenen festival kapsamında medya elitleri sektörün içinde bulunduğu problemleri ve sektörün geleceğini tartıştı. Toplantılar, golf turnuvaları ve aile organizsayonları arasında mekik dokuyan patronlar, festivalde teknolojik gelişmelerin işlerini nasıl etkileyeceğini ve kitlelerin haber alma ve eğlence tercihlerini nasıl etkileyeceğini masaya yatırdı.

BİRLEŞMELER KONUŞULDU
İnternet ve teknoloji şirketleri gelecekte video, müzik ve dosya paylaşımının dijital ortamda nasıl şekilleneceğini paylaşırken, 5 gün sürecek konferansın adeta bir beyin fırtınası şeklinde geçmesi bekleniyor. Toplantının ilk gününe Murdoch'ın Wall Street Journal'i (WSJ) yayınlayan Dow Jones'a yaptığı 5 milyar dolarlık teklif damgasını vurdu. Geçtiğimiz festivallerde milyar dolarlık anlaşma ve birleşmeler için ilk adımlar atılmış, 1999 yılındaki festivalden sonra Time Warner ve American Online arasındaki 164 milyar dolarlık birleşme gerçekleşmişti. Bu yılki festivalin ise Murdoch'ın Dow Jones'a yaptığı teklifi yenilemesi için uygun atmosfer olarak belirtiliyor. Yetkililer toplantı vakitleri sonrasında milyarder patronların zamanlarını Sawtooth dağlarında bisiklete binip, treking yaparak geçireceklerini ifade etti.
Haberin fotoğrafları