kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 6 Temmuz 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

'Kirli çamaşırları için de ip lazım be...'

Başbakan Erdoğan, Bolu mitinginde, CHP ve MHP'ye yüklendi. Muhalefeti "mazotçu" olarak ilan eden Erdoğan, "Biri ip atıyor, biri ip atlıyor" dedi..
Başbakan Tayyip Erdoğan, Bolu mitinginde, CHP ve MHP'ye yüklenerek "Bu ülkede kimin ip attığını, kimin ip atladığını bilirsiniz. Medya da bunların kirli çamaşırlarını çıkarıyor. Aslında buna da gerek yok. Bunların kirli çamaşırlarına da ip lazım be... Bir yıkanıp temizlensin. 22 Temmuz'da millet öyle bir ip verecek ki bu ip, onların kirli çamaşırlarını milletimizin temizleyip kuruttuğu ip olacak" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:

* Şimdi de MHP, DSPCHP değirmenine millet bana su taşıma fırsatı verir mi diye onu bekliyor.

* Ben mazotu 1 YTL'ye satarım diyor. Gel babanın 9 katrilyonunu öde. Bunlar mazotçu.

* Kimileri gırtlaklarını yırtarak meydandan ip atıyor, kimileri ip atlıyor. Bu ülkede kimin ip atladığı, kimin ip attığını bilirsiniz. Medya da bunların kirli çamaşırlarını çıkarıyor. Aslında buna da gerek yok. Bunların kirli çamaşırlarına da ihtiyaç var. Bir yıkanıp temizlensin. Ne zaman? 22 Temmuz."

BROWN'LA GÖRÜŞTÜ

Bu arada İngiltere Başbakanı Gordon Brown göreve başlaması nedeniyle kutlama mesajı gönderen Erdoğan'ı telefonla arayarak teşekkürlerini iletti. Brown'un yakın çalışma arzusunu ifade ettiği, AB ve terörle mücadelesinde desteklerinin süreceğini vurguladığı belirtildi.