kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 6 Temmuz 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Meraklı kedi, kargo gemisiyle okyanus geçti

Yeni Haber
Hawaii'deki evlerinde hazırlanan konteynere saklanan meraklı bir kedi, aç susuz okyanusu geçerek neredeyse 3 hafta sonra Kaliforniya'ya ulaşmayı başardı...
3 yaşındaki Spice adlı kedinin yolculuğu, sahibi Pamela Escamilla'nın Hawaii'de, ev eşyalarıyla dolu büyük bir konteynır hazırlamasıyla başladı. Spice'ın, sahipleri farkına varmadan girdiği konteynır, 15 Haziran'da bir kargo gemisiyle Kaliforniya'ya doğru yola çıktı.

Spice'ın kaybolduğunu sanan ve onu bütün aramalarına karşın bulamayan Escamilla çifti, Hawaii'deki evlerinden ayrılmadan önce komşularına kedilerini görürlerse, kendilerini aramaları için not bıraktı.

Kedinin aç susuz biçimde içinde mahsur kaldığı koli, tam 18 gün sonra Escamilla'nın ailesinin yaşadığı eve ulaştı. Kargo paketini açan Escamilla, Spice'ın, bisikletlerin arkasından kendisine baktığını görünce gözlerine inanamadı.

Kedisini hemen veterinere götüren Escamilla, merakına kurban olan Spice'ın susuzluk nedeniyle iç organlarında sorun olduğu, ancak kısa sürede eski sağlığına kavuşabileceği müjdesini aldı.