kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 4 Temmuz 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Paris moda haftası büyüledi-GALERİ

Yeni Haber
Paris'te 2007-2008 sonbahar-kış koleksiyonlarının tanıtıldığı "Haute Couture" haftası, birbirinden renkli defilelerle devam ediyor...
Defileye katılan modacılardan Eymeric François, tasarımlarını farklı sunuşuyla medya ve davetlileri şaşırttı. Defilenin yapıldığı otele gelen medya mensupları, sıradan bir gösteri beklerken, salonda ilerledikçe her köşede kendilerini bekleyen mankenlerle karşılaştı. Podyumda yürüyerek elbiseleri teşhir etmek yerine, bazı mankenler tavan arasında, bazı mankenlerse yere uzanmış bir halde modacının tasarımlarını sundu.

Defile fotoğrafları için tıklayınız

Tasarımcı Jasmin Santanen ise defile için mekân olarak Seine nehri üzerinde bir tekneyi seçti. Üstü açık teknede devam eden defile sırasında beklenmedik bir biçimde yağan yağmur ve rüzgârın etkisiyle, mankenler ve foto muhabirleri zor anlar yaşadı.

Paris "Haute Couture" moda haftasına bu yıl Lübnanlı tasarımcılar
damgasını vuruyor. Lübnanlı Corc Şakra ve Hanna Tuma'nın Carrousel moda salonlarında düzenlediği defileler, moda severlerin büyük beğenisini kazandı.

Dünyaca ünlü moda markası Christian Dior, "Haute Couture" haftasında 60'ıncı yıldönümünü, önceki gün tarihi Versailles Şatosunda düzenlediği muhteşem bir defileyle kutlamıştı.

Dünyanın en önemli moda etkinliklerinden biri olan Paris "Haute
Couture" haftasında, toplam 27 modacı yeni tasarımlarını sunacak.