kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 9 Haziran 2007, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
YILMAZ ÖZDİL

Sağdan soldan estarabim...

Avrupa, şu haberi konuşuyor...
Bizim gazetelerde de yeraldı.
"Tıpta devrim... İspanya'da şimdiye kadar görülmemiş bir ameliyat yapıldı... Sol eli kopan bir kişinin, sağ tarafına da felç gelince, çalışır durumdaki sağ eli, sol koluna takıldı... Parmakların yeri değiştirildi, başparmak elin tersine dikildi."
Halbuki, o da bir şey mi...
Sol el'deki Ertuğrul Günay, AKP'de.
Sağ el'deki İlhan Kesici, CHP'de.
Ecevit'in müsteşarı, MHP'de...
Ameliyat, 13 saat sürmüş.
Bizimkilerin rozet takması, 2 saniye...
Narkozsuz üstelik.
H
Mesela...
DSP var ama, seçimde DSP yok, adayları CHP'de... BBP var ama, seçimde BBP yok, adayları bağımsız...
Abdüllatif Şener?
Biraz komünist AKP'li.
Elazığ'dan bağımsız seçilen, sonra DYP'nin genel başkanı olan, Anavatan ile birleştiğini açıklayan, DYP'yi Demokrat Parti yapan, Erkan Mumcu'yu da eşbaşkan yapan, sonra Anavatan ile birleşmediğini açıklayan Mehmet Ağar, Elazığ'dan Demokrat Parti adayı...
ANAP'tan seçilen, bakan olan, sonra ANAP'tan ayrılıp, AKP'ye geçen, bakan olan, sonra AKP'den ayrılıp ANAP'a geçen, ANAP'ın genel başkanı olduktan sonra ANAP'ı Anavatan yapan, Demokrat Parti ile birleştiğini açıklayan, sonra Demokrat Parti ile birleşmediğini açıklayan, ardından Anavatan'ın seçimden çekildiğini açıklayan Erkan Mumcu, aday değil...
HEP'ken DEP, DEP'ken HADEP, HADEP'ken DEHAP, DEHAP'ken DTP olan DTP var ama, seçimde DTP yok, adayları bağımsız... ÖDP var ama, seçimde ÖDP yok, adayları seçime katılmayan DTP çatısı altından, bağımsız... SHP var ama, seçimde SHP yok, komple çekildi.
Hür Parti, CHP'ye katılıyor... CHP'ye katılacakken, Başbakan tarafından aranan Zafer Çağlayan, AKP'ye katıldı...
Milli Nizam'ken Milli Selamet, Milli Selamet'ken Refah, Refah'ken Fazilet, Fazilet'ken Saadet olan Saadet, normalde evden çıkması yasak olan Erbakan'ı aday gösterdi, yasaklı Erbakan gene yasaklandı.
Refah'tayken hapse giren, sonra AKP'yi kuran Tayyip Erdoğan, İstanbul'dan seçilecekken, yasaklanıp, Siirt'ten seçilince, onun yerine İstanbul'dan seçilen Kemal Unakıtan, bu sefer Eskişehir'den aday gösterildi, atalarının "tatar" olduğunu söylüyor, Edirneli.
Kocaeli'nden seçilen Erzincanlı Vecdi Gönül, İzmir'e kaydırıldı... Antep'ten seçilen Ankaralı Kürşat Tüzmen, Mersinli oldu... Urfa'dan bağımsız aday olan İbrahim Tatlıses, listeler bir açıklandı ki, İstanbul'dan Genç Parti adayı... Cem Uzan da, Sakarya'dan İzmir'e gitti zaten.
Neymiş efendim...
İspanyol doktorlar, adamın sağ elini sol koluna dikmişler, devrimmiş.