kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 29 Mayıs 2007, Salı
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC

Film gerçek oldu

İlker ÇOBAN - MERKEZ
Korkmaz çifti "koruyucu aile" konulu bir film hazırlarken, Karşıyaka Çocuk Yuvası'nda Bahar ile tanıştı. Minik kız şimdi Korkmaz ailesinin bir parçası.....
İzmir Valiliği Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün koruyucu aile uygulamasını özendirmek için hazırlattığı filmle başlayan tesadüf, küçük Bahar'ın ve Korkmaz ailesinin hayatını değiştirdi. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 18 yıldır çocuk özlemi çektiğinden habersiz olduğu prodüksiyon şirketi sahibi Osman Ekrem Korkmaz'dan koruyucu aile filmi hazırlamasını istedi. Filmi hazırlamak için 5 kişilik ekibiyle birlikte çocuk yuvalarına giden Korkmaz, devletin koruması altındaki miniklerin sevgiye muhtaç halinden çok etkilendi. Osman Bey, eşi Filiz Hanım'ı koruyucu aile olmaya ikna etti. Karşıyaka Çocuk Yuvası'nın yolunu tutan Korkmaz çifti, babasının annesini terk etmesi üzerine 5 kardeşiyle birlikte devlet koruması altına alınan minik Bahar'la tanıştı. Bahar'dan çok etkilenen Korkmaz çifti, 10 ay önce küçük kızı ailelerine dahil etti.

ÇOCUKLARI OLMADI
İzmir'de 18 yıl önce evlenen Osman ve Filiz Korkmaz, tıbbi araştırma ve tedavilere rağmen çocuk sahibi olamadı. Bu sırada koruyucu aile sayısını artırmak isteyen Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, geçen yıl reklam ajansları aracılığıyla uygulamayı özendirici bir film hazırlatmak istedi. Prodüksiyon şirketi sahibi Osman Ekrem Korkmaz, bütçesi olmayan bu filmi hazırlamayı kabul etti. Ekibiyle Karşıyaka Çocuk Yuvası, 80'inci Yıl Çocuk Yuvası ve Adem Dertsiz Çocuk Yuvası'nda çekimler yapan Osman Ekrem Korkmaz çekimler sırasında çocukların sevgiye muhtaç halinden çok etkilendi ve eşi Filiz Hanım'a koruyucu aile olmayı önerdi. 15 gün boyunca bu konuyu düşünen Korkmaz çifti, beklenen kararı verdi ve Karşıyaka Çocuk Yuvası'nın yolunu tuttu. Haklarında gerekli araştırmalar yapılan çift, koruyucu aile olmaya uygun bulundu. Bu sırada bir kaç kez Karşıyaka Çocuk Yuvası'nı ziyaret eden çift, babası annesini terk ettiği için diğer 5 kardeşi de devlet koruması altında bulunan ve yuvanın maskotu olan 3 yaşındaki Bahar'ı ailelerinin yeni bireyi olarak seçti. Bahar, 10 ay önce Korkmaz çiftinin kendisi için hazırladığı oyuncaklarla dolu odasına yerleşti.

"TAVSİYE EDİYORUZ"
Korkmaz çifti imkanı olan herkesi koruyucu aile olmaya davet ediyor ve Bahar ile birlikte mutluluklarının arttığını belirtiyor. Bahar'la hem evlat sevgisini tattıklarını, hem de bir çocuğa ev sıcaklığını yaşatmanın manevi huzurunu yaşadıklarını ifade eden Osman Ekrem Korkmaz, "Tarif edemeyeceğim duygular yaşıyorum. Herkesi aynı duyguları yaşamaya, davet ediyorum" diye konuştu. İzmir Soğutma Sanayicileri Derneği'nde müdür olan ve Bahar evlerine geldikten sonra işinden ayrılan makine mühendisi Filiz Korkmaz ise kariyerini etkileyecek bu karardan hiç pişman olmadığını belirterek "Bahar artık yaşamımızın bir parçası. O bana 'Anne' diyor ve bu ifadeye layık olmam gerekiyor. İyi ki bu kararı almışız, iyi ki koruyucu aile filmi tesadüf eseri bizi bulmuş" dedi.
Haberin fotoğrafları