kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 23 Mayıs 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
Google
Google Arama
atv
Kanal 1
ABC
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ve DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar yaptıkları açıklamalarla başkentte meydana gelen bombalı saldırıyı kınayarak milletçe dayanışma çağrısı yaptılar. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Çok acı ve üzüntü verici bir olay. Milletçe dayanışma içine girmemiz gerekiyor terör karşısında net bir tavrı el birliğiyle sergilememiz lazım. Terörle anlaşma olmaz, terörle işbirliği olmaz, terörle uzlaşma olmaz... Bunu artık milletçe öğrendik" diye konuştu.

KAMPLARA BÖLEMEZLER
Patlamayı nefretle kınadığını bildiren ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu da yaptığı yazılı açıklamada, masum insanların canı ve kanı üzerinden bir şeyler yapmaya ve amaçlarına ulaşmaya çalışanların eninde sonunda Türk adaleti ve milletin vicdanında mahkûm olacağını belirtti. Mumcu, "Milletimizin içine nifak tohumları ekmeye çalışanlar ve bizi kamplara bölmek isteyenler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Milletçe sarsılmaz bir dayanışma içinde olmamız, teröre karşı tek yürek olmamız, sağduyumuzu korumamız gerekiyor. Milletimizin sabrını denemeye çalışanlara izin vermemeliyiz."

BİRLİKTE MÜCADELE
DYP lideri Mehmet Ağar ise olaya ilişkin "İktidarıyla, muhalefetiyle hepimiz el ele vermeliyiz. Teröre karşı mücadele etmeli ve hep birlikte ülkemizi selamete çıkartmalıyız. Bu konuda hiç gecikilmeden ve hiç tereddüt etmeden harekete geçilmelidir" açıklaması yaptı.