kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 17 Mayıs 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC
MHP’liler Antalya’da broşür dağıtıyor.

Güneyin incisinde siyaset kazanı kaynıyor

Deniz Baykal'ın memleketi Antalya'da siyaset kazanı kaynamaya başlamış. Yarışın 3 Kasım 2002 seçimlerinde tarihi bir rekora imza atarak 13 vekilden 8'ini alan CHP ile 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı alan AKP arasında geçmesi bekleniyor.

* AKP'NİN KOZU YEREL YÖNETİM: Uzun zamandır "Baykal'ın memleketine bir çivi dahi çakmadığı" görüşünü ağzından düşürmeyen AKP'liler, "Verdiğimiz sözü tuttuk, Antalya'ya 2,5 katrilyon liralık yatırım yaptık" demeye hazırlanıyor.

* CHP EZİLENLERİN OYUNU İSTİYOR: CHP, diğer muhalefet partileri gibi, kentte propagandalarında Cumhuriyet değerlerinin özelleştirilmesi ya da satılmasını öne çıkaracak. Hedef kitlesini ise 'ezilenler' olarak tanımlıyor. CHP İl Başkanı Ömer Melli, Antalya'dan 8 milletvekili çıkaracaklarına inanıyor.

* DP EKONOMİYLE VURACAK: Kırat'ı ve Arı'yı ayrı ayrı görmeye alışkın olan seçmene DP'nin yeni logosu öğretilmeye başlandı. Kırsal kesimden destek almayı hedefleyen DP, eski başarısını yakalamayı hedeflerken; kentte ekonomiyi silah olarak kullanacak.

* MHP SUÇ ORANINI ELE ALACAK: MHP'liler, "AKP'nin güvenliği tehlikeye soktuğu" düşüncesini işleyecek. AKP'nin yaptığı olumsuzlukları anlatan kitapçıklar dağıtacak.

* DSP HERKESİ ÖPECEK:
DSP'de hedef kitle kadınlar, gençler, memurlar ve turizm işçileri. DSP Antalya Milletvekili aday adayı olan Baştuğ Çalışır, "Sıkılmadık el, öpülmedik yanak bırakmayacağız" diyor.

ANTALYA
Toplam Seçmen: 1 milyon 019 bin 624 Tomplam Kullanılan Oy: 784 bin 645 Milletvekili sayısı: 13
2002'de alınan oy sayısı:AKP: 159.733CHP: 233.463DYP-ANAVATAN: 178.666MHP: 78.264