kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 2 Mayıs 2007, Çarşamba
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC
20 dalda ödülün dağıtıldığı gecenin finalinde ödül alan sanatçılar toplu fotoğraf çektirdi. 20 dalda ödülün dağıtıldığı gecenin finalinde ödül alan sanatçılar toplu fotoğraf çektirdi.

Kadın kılığındaki Poyrazoğlu 'Afife Ödülleri'nin yıldızı oldu

ÖNER ÖNGÜN MAGAZİN
'Tak Tak Takıntı' isimli oyunda rol icabı girdiği kadın kılığıyla 'Afife Tiyatro Ödülleri'nin tören gecesine katılan Ali Poyrazoğlu, erkek oyuncu dalında ödül alınca espriyi patlattı: Ben sözde değil, özde kadınım!..
İLİŞKİLİ HABERLER
Kadın kılığındaki Poyrazoğlu 'Afife Ödülleri'nin yıldızı oldu
Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri 2007, sahiplerini buldu. Bu yıl 11'incisi düzenlenen ödül töreni, Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi. Törende 6'sı özel, 20 dalda ödül dağıtıldı. Yılın En Başarılı Prodüksiyonu ödülü, İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği 'Inishman'ın Sakatı' adlı oyuna verilirken, En Başarılı Yönetmen ödülüne 'Yeraltından Notlar' oyunuyla Özgür Yalım, En Başarılı Erkek Oyuncu ödülüne ise aynı oyundaki performansıyla Payidar Tüfekçioğlu layık görüldü. En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü ise 'İyi Geceler Anne' oyununda canlandırdığı karakterle Hikmet Körmükçü aldı.

Ödül yanlış oldu
Ödül törenine damgasını vuran isim ise komedi dalında Yılın En İyi Yardımcı Erkek Oyuncusu ödülünü alan Ali Poyrazoğlu'ydu. 'Tak Tak Takıntı' adlı oyununda bir kadını canlandıran usta tiyatrocu, geceye de kadın kıyafetleriyle katıldı. Poyrazoğlu, "Ben sözde değil, özde kadınım" dedi ve ekledi: "Aslında jüri üyelerinden beni En İyi Kadın Oyuncu ödülüne aday göstermelerini istemiştim. Onlar kabul etmeyince ben de espri olsun diye buraya oyunumdaki kıyafetimle geldim. Aslında Yılın En İyi Kadın Oyuncusu ödülünü vermeleri gerekirdi."

Hata üniversitesi mezunu
Türkiye gündemi ile ilgili yorumlar da yapan Poyrazoğlu, "Artık illüzyon sihirbazların işi değil, siyasetçiler de illüzyon yapıyor. Bu hokkabazlara inanmayın" dedi. Hayatta hata yapa yapa bir yerlere geldiğini belirten Poyrazoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben çok ciddi holdingleri fikirlerimle yönetiyorum. Diğer starlar gibi 'Hata yapmam, pişman olmam' demem. Ben 'hata üniversitesi'nden mezunum."
Haberin fotoğrafları