kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 28 Nisan 2007, Cumartesi
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC
Haşim Kılıç

Kılıç: Şu gün biter diyemem

ANKARA
Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Kılıç, kararın ikinci tura yetişip yetişmeyeceği konusunda net bir şey söylenemeyeceğini belirtti ..
Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç, CHP'nin başvuru dilekçesini aldıklarını ve raportöre havale ettiklerini söyledi. Dava dilekçesinin çoğaltılarak Anayasa Mahkemesi'nin tüm üyelerinin evlerine gönderildiğini ifade eden Kılıç, üyelerin hafta sonu başvuruyu inceleyip, hazırlanmalarına fırsat verilmesinin amaçlandığını kaydetti. Haşim Kılıç, normal prosedürün devam ettiğini belirterek, raportöre süre vermediklerini kaydetti.

İKİ İNCELEME BİRDEN
Kararın ikinci tur oylamanın yapılacağı 2 Mayıs sonrasına sarkıp sarkmayacağının sorulması üzerine Kılıç, "Ona şu anda bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü, bizim çalışma sistemimizde üyelerden herhangi birisi ola ki 'ben yeteri kadar hazırlanamadım, inceleyemedim, derinlemesine çalışamadım' gibi bir istekte bulunabilir. O arkadaşımıza süre vermek gerekir. Bu bizim iç tüzüğümüzde de var. Umuyorum ki en kısa süre içerisinde, duruma uygun bir hız içerisinde sonuçlandırırız. Şu gün biter, bu gün biter diyemiyorum.'' Kılıç, raportörün ilk ve esas incelemesini birlikte mi yapacağı sorusunu yanıtlarken de, konunun niteliği itibariyle her iki incelemeyi birlikte yapacağını tahmin ettiğini söyledi. TBMM'den bugünkü oturum tutanağının istenip istenmeyeceğinin sorulması üzerine de Kılıç, "İhtiyaç duyarsak Pazartesi günü çok kısa sürede tutanak getirtiriz'' dedi.