kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 27 Nisan 2007, Cuma
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC
HAVUZLU VİLLASI ÇOK LÜKS.... Seyfi Dursunoğlu’nun İstanbul Çengelköy’de bulunan havuzlu lüks villası, altı milyon YTL ediyor. Ünlü sanatçının tüm malvarlığı, öldükten sonra TEGV’ye geçecek.

'Huysuz'dan çocuklara 10 milyon YTL'lik bağış

Bülent İPEK - MAGAZİN
'Huysuz Virjin' olarak tanınan Seyfi Dursunoğlu, altı milyon YTL'lik villasını ve dört milyon YTL parasını iki yıl önce, çocukların eğitimi için bağışladı..
Söylediği kantolarla tanınan ve sahnede 'Huysuz Virjin' adını kullanan ünlü sanatçı Seyfi Dursunoğlu, tüm malvarlığını Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'na (TEGV) bağışladı. İki yıl önce yapmasına rağmen bu bağışı herkesten gizleyen Dursunoğlu, sanatçılara örnek olabileceğine ikna edilince, yaptığı yardımı açıkladı. Ünlü sanatçının bağışladığı malvarlığı içinde, İstanbul Çengelköy'de bulunan altı milyon YTL değerinde lüks villası dört milyon YTL nakit parası da bulunuyor.

ŞİDDET OLMASIN DİYE...
Sokaklardaki şiddetten yakınan Seyfi Dursunoğlu, bu bağışı neden yaptığını şöyle anlattı: "Türkiye'de eskiden bu kadar hırsızlık, gasp ve şiddet olmuyordu. Ama artık İstanbul, tıpkı Amerika gibi sokaklarına caddelerine girilemeyen bir yer olmaya başladı. Bunun temelindeki neden, eğitimsizlik tabii. Anadolu'dan gelen ve tuğla taşımaktan başka bir yeteneği olmayan genci eğitmezseniz, büyük şehirde problem başlar. Ben de bu yüzden çocukların eğitimi için çalışan bir vakfa mallarımı bağışladım."