kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  |  Benim şehrim | 24 Nisan 2007, Salı
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC

"Clinton PKK’yı destekliyor"

Yeni Haber
ABD'nin eski başkanı Bill Clinton'un "Türkiye'nin Kuzey Irak'a müdahalesine ABD izin vermemesi" yolundaki açıklamasına ABD'deki yeni muhafazakarlardan (Neo Conlar) sert tepki geldi.

Neo Conlar'ın hazırladığı bir sitenin köşe yazarı Scott Sullivan, "Bill Clinton, PKK'ya destek vermekten utanmalı" dedi.

Bill Clinton'un, Türkiye'nin olası bir sınır ötesi operasyonuna ilişkin olumsuz açıklamaları, ABD'de de tepki gördü. Neo Conlar'ın işlettiği "theconservativevoice.com" adlı sitenin köşe yazarı Scott Sullivan, "Bill Clinton, PKK'a destek verdiği ve PKK'nın Kuzey Irak'ta ABD kuvvetlerince korunması çağrısında bulunduğu için utanmalı" ifadesini kullandı.

Scott Sullivan'ın, Clinton'un PKK konusunda ev ödevini yapması gerektiğini de savunarak, PKK'yı "Klu Klux Klan" (KKK) örgütüne benzetti. KKK'nın "beyazların üstünlüğü"nün, PKK'nın ise "Kürtlerin üstünlüğü"nün peşinde olduğunu yazan Sullivan, Kerkük'ün Iraklı Kürtlere verilmesine karşı çıkarak "Kürtler, Kerkük'ü ele geçiremezse bağımsız Kürdistan fikri yok olur" yorumunu da yaptı.

(ANKA)