kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  |  Benim şehrim | 24 Nisan 2007, Salı
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC
Taksici İbrahim Muratoğlu davada S.G. ile çektirdiği fotoğrafı göstermişti.

İstismardan beraat eden taksici vuruldu

Nazan ERDEM / MERKEZ
Önceki gece sırtından 3 kurşunla vurulan taksici İbrahim Muratoğlu'nun 16 yaşında bir kıza cinsel istismar suçundan yargılanıp beraat ettiği öğrenildi..
Adana'da 51 yaşındaki taksici İbrahim Muratoğlu vurularak öldürüldü. Muratoğlu'nun geçtiğimiz yıl 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanıp beraat ettiği belirlendi. Olay, önceki gece 00.15 sıralarında Yurt mahallesi 71126 sokak üzerinde meydana geldi. İbrahim Muratoğlu, müşteri almak için aracıyla taksi durağından ayrıldı. Sokaktan silah sesleri duyan vatandaşlar polisi aradı. Polis taksiciyi aracının içinde sırtından 3 kurşunla vurularak öldürülmüş olarak buldu. Taksinin içinde bir bıçak ve 3 boş kovan ele geçirildi. Aracın bagajında ise 1 kuru sıkı tabanca ve 41 mermi bulundu. Evli olan taksici İbrahim Muratoğlu, geçtiğimiz yıl 16 yaşındaki S.G. adlı kıza cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı. S.G., taksicinin kendisine silah ve bıçak tehdidiyle tecavüz edip, bunu cep telefonu ile görüntülediğini ileri sürdü.

FOTOĞRAFLA BERAAT
Adana 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan taksici Muratoğlu ise suçlamaları kabul etmeyerek, S.G. ile kendi isteği ile birlikte olduğunu söyledi ve birlikte çekilmiş fotoğrafları delil olarak sundu. Karar duruşmasına katılan S.G. daha sonra şikâyetinden vazgeçip, kendi isteği ile birlikte olduğunu belirtince İbrahim Muratoğlu beraat etti. Cinayetle ilgili soruşturma başlatan polis, Muratoğlu'nun öldürülmesinin, yargılandığı davayla ilgisi olup olmadığını da araştırıyor.