kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  |  Benim şehrim | 23 Nisan 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC

Çocuk saplantısı yuvasını yıktı

BÜLENT İPEK
13 yıllık eşinden boşanmaya karar veren sanatçı Umut Akyürek'in gerekçesi anneliği ve temizliği takıntı haline getirmek! Ünlü solist: Çocuğum hayatımın merkezindeydi ve eşimi ihmal ettim..
Ne aldatma, ne kaçamak!
Kızı Melek Bal'ın doğumundan sonra psikolojik bir rahatsızlık yaşadığı kanaatine varan Türk Sanat Müziği sanatçısı Umut Akyürek ile Oktay Ertuğrul, aldatma ya da bir kaçamak yüzünden değil, çocukları yüzünden boşanıyor! "Doğum sonrası sıkıntılar oldu, annelik olayını saplantı haline getirdim" diyen Akyürek şöyle konuştu: "Çocuğu hayatımın merkezine oturttum. Hayatım, sadece annelikmiş gibi seyrediyordu. Bu, eşimi ihmal etmeme sebep oldu."

Hülya Avşar'ı anlıyorum
Boşanmaya eşiyle karar verdiklerini söyleyen Akyürek, "Çocuğu gerilimli bir ortamda yetiştirmek istemedik" diyerek devam etti: "Eşimin bitirdiği ama 2.5 yıldır çıkamayan albümünün belirsizliği de evliliğimize olumsuz yansıdı." 13 yıldır birlikte olduklarını belirten Akyürek, "Şimdi Hülya Avşar'ı çok iyi anlıyorum, ortada bir çocuk varsa, ölene dek görüşmek zorundasınız" dedi.

Agresifleşmiştim!

Kariyerine ara verip tamamen anneliğe 'yapışması' nedeniyle evliliğinin çatırdadığını söyleyen Umut Akyürek, psikolojisini şöyle anlattı: Temizlik ve çocuğuma yemek yedirme takıntısına girmiştim. Kılığımdan ve bakımımdan da vazgeçmemeye çalışıyordum. Yorulmuş ve agresifleşmiştim.
Haberin fotoğrafları