kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  |  Benim şehrim | 23 Nisan 2007, Pazartesi
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC

Söz bitince sendikadan 'izleyin' desteği geldi

MEHMET ÇALIŞKAN - MAGAZİN
Türk Eğitim-Sen ile Türkiye Kamu-Sen bir Türk filmine; 'Sözün Bittiği Yer'e sponsor oldu. Ancak her iki sendika da filme para vermeyecek, toplam 480 bini bulan üyelerine telefonla "Bu filmi mutlaka izleyin" mesajı gönderecek..
İLİŞKİLİ HABERLER
h
Söz bitince sendikadan 'izleyin' desteği geldi
Senaryosuyla izleyenleri gözyaşları içinde bırakacak olan 'Sözün Bittiği Yer' adlı film, sezonun en duygusal filmi olarak nitelendiriliyor. Bir babanın kanser olan oğlunu kurtarma çabasını beyazperdeye taşıyan film, önümüzdeki günlerde gösterime girmeye hazırlanıyor. Yönetmenliğini İsmail Güneş'in üstlendiği filmin başrollerini Mehmet Özgür, Yasemin Balık, Volkan Severcan, Okan Tangücü ve Elif Sümbül Sert paylaşırken; Ahmet Özhan, Ezel Akay ve Tardu Flordun da konuk oyuncu olarak yer alıyor. Bu isimlerin filme kendi istekleriyle konuk oyuncu olarak katılmasının nedeni ise, filmin başrol oyuncusu Mehmet Özgür'ün hayat hikayesinin filmde canlandırdığı karakterle ortak bir hikayeyi paylaşıyor olması. Özgür'ün üç aylık oğlu da, tıpkı 'Sözün Bittiği Yer'de olduğu gibi, hastalıktan dolayı kollarının arasından kayıverdi.

BİR İLKE İMZA ATTILAR
İşte gerek senaryo, gerekse başrol oyuncusunun yaşamının böylesine dokunaklı olması; Türk Eğitim-Sen ile Türkiye Kamu-Sen'i harakete geçirdi. Türk Eğitim- Sen Başkanı Bircan Akyıldız ile Türkiye Kamu Sen Başkanı Şuayip Özcan, 4 Mayıs'ta gösterime girecek film için üyelerine 'Bu film mutlaka izlenmeli' çağrısında bulunacaklarını belirtti. Böylece ilk kez bir Türk filmi sendika tarafından desteklenmiş olacak.
Haberin fotoğrafları