kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 19 Nisan 2007, Perşembe
Son Dakika
ARAYIN
atv
Kanal 1
ABC

Katliamcının son görüntüleri

Yeni Haber
ABD'nin Virgimia eyaletindeki Virginia Teknoloji Üniversitesinde 32 kişiyi öldüren Cho Seung-Hui'nin yatakhaneye düzenlediği ilk saldırının ardından NBC televizyonuna çeşitli fotoğrafları ve video görüntülerini gönderdiği öğrenildi.

NBC Gece Haberleri adlı programda çeşitli bölümlerinden alıntılar yapılan görüntülerde, zengin çocuklarını ve zevk düşkünlüğünü kötüleyen küfürlü konuşmalarda bulunan 23 yaşındaki Cho'nun silahlarını sallarken gösteren fotoğrafları yer aldı.

Cho'nun video görüntülerde sert ve monoton bir sesle ''Bugünden kaçınmak için milyarlarca şansınız ve yolunuz vardı, ama siz benim kanımı dökmeye karar verdiniz. Beni köşeye sıkıştırdınız ve tek bir seçenek bıraktınız. Karar sizindi. Şimdi hiç çıkmayacak kan ellerinizde'' dediği görüldü.

NBC, kendilerine gönderilen materyalin çoğu anlaşılmaz, konudan konuya atlayan 1800 kelimelik bir video açıklaması ve aralarında Cho'yu kameraya silahını doğrulturken gösteren fotoğrafların da bulunduğu 43 fotoğraftan oluştuğunu duyurdu.

Video görüntülerde sık sık kendisiyle uğraşıldığını veya kendisinin incitildiğini tekrarlayan Cho'nun video görüntülerde ''Kalbimi zalimce paramparça ettiniz, ruhuma tecavüzde bulundunuz ve vicdanımı ateşe verdiniz. Siz acınacak durumda olan bir çocuğun hayatını söndürdüğünüzü düşündünüz. Sizin sayenizde ben Hazreti İsa gibi ölüyorum, zayıf ve savunmasız insanların nesillerine ilham kaynağı oluyorum'' dediği dikkati çekti.

Söz konusu materyallerin NBC'nin New York kentindeki merkezine saldırıdan 2 gün sonra ulaştığı kaydedildi.