kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 12 Nisan 2007, Perşembe
Son Dakika
arama
atv
Kanal 1
ABC
Bon Jovi dünya için sahnede
Yeni Haber
Tüm dünyanın dikkatini küresel ısınmaya çekmek için 2007 yılının yedinci ayının yedinci gününde dünyanın yedi kıtasında birden yapılacak, 'Live Earth' konserinin, Kuzey Amerika ayağı New Jersey'de yapılacak.

Eş başkanlığını Al Gore'un yaptığı organizasyon komitesinin haftalar süren, konseri Washington'da kongre bahçesinde yapma girişimleri Cumhuriyetçi Partili Kongre üyelerinin muhalefeti nedeniyle sonuçsuz kaldı.

Organizasyon komitesi, başından beri konsere ev sahipliği yapmak isteyen New Jersey'de karar kılarak, konserin 7 Temmuz günü Giants Stadyumunda yapılacağını açıkladı.

New Jersey ayağında sahne alacağı kesinleşen sanatçı ve gruplar arasında, kendisi de New Jerseyli olan Jon Bon Jovi, Dave Matthews Band, Alicia Keys, Roger Waters, Kanye West, The Police, Faith Hill, Tim McGraw ve Ludacris gibi isimler de var.

Organizasyon komitesi konsere, yine bir başka ünlü New Jerseyli olan Bruce Springsteen'in yanı sıra birçok sürpriz ismin de katılmasının büyük olasılık olduğunu kaydettiler. Konser biletleri 16 Nisan'dan itibaren satışa sunulacak.

(AA)