kapat
Üye OlÜye Girişi
Bugünkü SABAH Gazetesi
  |  Benim şehrim | 11 Nisan 2007, Çarşamba
Son Dakika
arama
atv
Kanal 1
ABC
Şirketlerden
PETKİM tesisleri KOBİ'lere açılacak
Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) ile PETKİM arasında imzalanan işbirliği anlaşması çerçevesinde PETKİM tesisleri sektördeki 4 binin üzerindeki KOBİ'ye açılacak. Anlaşma kapsamında, PETKİM uzmanlarınca sektöre yönelik eğitimler verilecek, plastik üreticilerinin önemli sorunlarından olan yangınlara karşı önceden önlem alınması sağlanacak. PETKİM laboratuvarları test ve analizler için üye firmalara öncelikli olarak açılacak.

Goldaş'ın 2006 yılı kârı 8 milyon YTL

Goldaş Kuyumculuk, 2006 yılına ilişkin 8 milyon YTL kâr açıkladı. Goldaş'tan yapılan açıklamada, Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına uygun olarak hazırlanan konsolide finansal tablolara göre 2006 yılında 3 milyar 150 milyon YTL ciro rakamını elde eden Goldaş Kuyumculuk'un aynı dönemde kârını yüzde 52,66 oranında artışla 8 milyon YTL'ye çıkardığı belirtildi. Geçen yıl ihracatını yüzde 100'ün üzerinde artıran Goldaş'ın 117 milyon 419 bin dolar ihracat gerçekleştirdiği bildirildi.

Seccade cebe girdi

Cep telefonundan sonra seccade de cepte taşınabilecek boyutlara getirildi. Katlanınca mendil boyutuna getirilip cepte taşınabilen seccade, özellikle yolcular ve askerler tarafından ilgi görüyor. Çin'de üretilip ithal edilen "cep seccadesi", dini malzemeler satan dükkânlarda ve Ankara Tandoğan'da satılıyor.
Haberin fotoğrafları