SABAH - 25/03/2007 - Sıcaklıklar düşecek
kapat
   
25 Mart 2007 Pazar
 
SABAH Gazetesi
 
Servislerimiz
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Sıcaklıklar düşecek

Türkiye genelinde hava sıcaklıkları yarından itibaren azalmaya başlayacak. Bazı bölgelerde kar ve karla karışık yağmur olmak üzere yağış, perşembe ve cuma günü iç kesimlerde, cuma günü de doğu bölgelerde don ve buzlanma bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yarından itibaren bir hafta süreyle yurtta beklenen hava durumu şöyle:

26 Mart 2007: Tüm yurt parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar, aralıklı yağmur, batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu ve doğu Akdeniz'in doğusunda kısa süreli ve hafif olması bekleniyor.

27 Mart 2007: Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı çok bulutlu, batı Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Kocaeli ve Sakarya çevreleri yağışlı, diğer yerler parçalı az bulutlu geçecek. Yağışlar; aralıklı yağmur, orta ve doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; batı ve orta Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, doğu Akdeniz ile Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kısa süreli ve hafif olması bekleniyor. Rüzgar, yurdun kuzeybatı kesimlerinde poyrazdan kuvvetli olarak esecek.

28 Mart 2007: Yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, batı Karadeniz'in iç kesimleri, orta ve doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sinop, İnebolu, Sivas ve Erzincan çevreleri yağışlı, diğer yerler parçalı az bulutlu geçecek. Yağışlar; yağmur, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Rüzgar, yurdun kuzeybatı kesimlerinde poyrazdan kuvvetli olarak esecek.

29 Mart 2007: Yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, orta ve doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sinop ve İnebolu çevreleri yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek. Yağışlar, orta ve doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneybatısı ile güneydoğu Anadolu'nun doğusunda aralıklı yağmur, diğer kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yurdun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

30 Mart 2007: Yurdun doğu kesimleri ile zamanla güneybatı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, orta Karadeniz kıyıları, doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Tokat ve Siirt çevreleri ile gece saatlerinden itibaren güney Ege kıyıları yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek. Yağışlar, orta ve doğu Karadeniz kıyıları ile Siirt çevrelerinde yağmur, doğu Karadeniz'in iç kesimleri, doğu Anadolu'nun doğusu ile Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

31 Mart 2007: Yurdun kuzeydoğu kesimleri ile güney kesimleri parçalı ve çok bulutlu, güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ile doğu Karadeniz'in doğusu, Kars ve Ardahan çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; aralıklı yağmur ve sağanak, Kars ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

1 Nisan 2007: Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Afyon ve Kütahya çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; aralıklı yağmur ve sağanak, Kars ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Hava sıcaklığı; pazartesi günü kuzey bölgelerde, salı gününden itibaren kuzey, iç ve doğu kesimlerde azalacak.

(AA)

1 2 3 4 5
 
DİĞER GÜNÜN İÇİNDEN HABERLERİ
 Yaz saati uygulaması başladı
 İstiklal Savaşı gazisi öldü
 Bankadan "korsan" tazminatı aldı
 Ahırına kamera sistemi kurdu
 "Fillere korna çalmayın, kızarlar"
 Ana-kız dedikodu cinayeti kurbanı
 Bu dans için tam 13 sene bekledi
 Angelina'nın yeni oğlu bir yaşında terk edilmiş
 Çok porno izledim, rol için hazırım
 Anna Nicole'ün günlükleri 500 bin $
 Attıkları şişeyi 24 yıl sonra buldular
 Lastik kızlar büyüledi
 Çıplak DJ nefesleri kesti
 Kızlarını arayan dedektif dolandırdı
 Hummer'a çarptı: 9 kişi öldü
 Maç dönüşü kaza: 3 ölü
 Piyalepaşa'daki kapkaç çetesinin lideri yakalandı
 Şair ve yazarlardan kampanya
 40 gün gece Sulukule
EMRE AKÖZ
Çankaya niye önemli?
Sahi şu Köşk, yani...
HINCAL ULUÇ
Ölümü düşünmeden yaşamak güzel de..
Ünlü...
Atatürk'ün aslanları
Atatürk'ün aslanları
Atina'da İstiklal Marşımız ıslıklandı, Atatürk'e hakaret içeren...
Alınlarından öpüyorum
Alınlarından öpüyorum
Terim, "Türk futbolunun beğenilmediği bir ortamda bu çocuklar tarih...
Arınç'tan anlamlı hayır
İtalya'da bir TV programına katılan TBMM Başkanı Arınç'ın, sunucunun...
'Rüyaların kullanma tarihi artık geçti'
Rize'de bulunan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Pazar Sabah | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Künye | Ana Sayfa
Bize Ulaşın
   
    Copyright © 2003, 2007 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu