kapat
   
SABAH Gazetesi
 
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
'Şöhretli olmasa Bülent'le arkadaşlık etmezdim'
'Şöhretli olmasa Bülent'le arkadaşlık etmezdim'
Okul arkadaşları dışladı
'Bülent'in sevmeye hakkı yok mu?'
'Kuralına göre oynamadım, star olamadım!'

Şöhrete bayılıyor

atv'nin yeni programı Tatlım Benim'in sunucularından Oya Aydoğan ile şöhret tutkusunu, Bülent Ersoy ile dostluğunu, ailesini ve piyasaya adım atarken verdiği seksi pozlarını konuştuk.


'Şöhretli olmasa Bülent'le arkadaşlık etmezdim'

Oya Aydoğan, güzellik kraliçesi olmuş, kolej mezunu, seksi bir esmer. Star olamamış. Şöhrete düşkünlüğünün göstergelerinden biri Bülent Ersoy ile arkadaşlığı. Aydoğan'la ailesini, çıplak fotoğraflarını ve sırlarını konuştuk.

Heeey! Burada neler oluyor? Stüdyo 'oğlan bizim, kız bizim' tezahüratıyla inliyor! Evet, evet cidden atv'nin yeni gündüz kuşağı programı Tatlım Benim'in canlı canlı çekildiği stüdyodayız. Seyirci erkek tarafı, kız tarafı şeklinde iki tribüne ayrılmış. Kırmızı bluzlu Oya Aydoğan kızların, amigo edalı Tarık Pabuççuoğlu erkeklerin lideri. Bakalım günün şanslı genç kızı, iki delikanlıdan hangisini beğenecek? Ama bizim odak noktamız; Oya Aydoğan.

'O POZLARDAN UTANIYORUM'

Program bitiyor, hemen yandaki fotoğraf stüdyosuna geçiyoruz. Yılların Oya Aydoğan'ı gergin mi ne? Gözümle görmesem inanmazdım valla. "Ahhh Erol Atar aaah!" diyor, "Yalnızca onun yanında rahat poz verebilirdim." O zaman iş başa düşüyor, yazarınız Erol Atar'lığa soyunuyor ve nihayet röportaj başlıyor. Demin rahat poz veremeyen bu kadın, yıllar önce boy boy seksi fotoğrafları nasıl çektirmiş acaba? Mor şalını omzuna atıp anlatıyor; "En edepsiz rolleri bile yapabilirim. Televizyonda yırtmışım; yarı çıplak bir kadın olarak içkili müşterinin karşısında sahneye çıkmışım. Burada takılıyorum." Ya gençlikteki seksi pozlar? Onları Erol Atar'ın karşısında rahat hissettiği için çektirmiş. Peki bugün o fotoğraflara bakınca aklından neler geçiyor? "Onlardan utanıyorum. O zaman anne değildim," diyor, saçını maşayla tuttururken, yardımcısından iki de çay istiyor.

ANNESİ
FELÇ GEÇİRİNCE...

Meğer annesi 48 yaşında felç geçirince, seksi pozlar vermeye başlamış. "Annem felç geçirince bir anda başımdaki otorite kalktı ve ben bir anda başka biri olarak o fotoğrafları çektirdim," diyor. Gelelim ünlü oluşuna. Malum 1975'te Saklambaç'ın güzellik yarışmasını kazanıyor. Sonra 1976'da Türkiye Güzeli seçiliyor. Hani şu Banu Alkan'ın kazandığını iddia ettiği yarışma. Nedir bu Banu- Oya çekişmesi? "Banu hazmedemedi birinci olmamı."

'BEN DE ESMERALDA'YIM!'
"Ben kolej talebesiyim; o vamp, paraya yeni kavuşmuştu adı da Yaprak'tı." Pekiii Banu Alkan Afrodit, ya Oya Aydoğan?.. Basıyor kahkahayı "Ben de Esmeralda'yım. Sarışının adı, esmerin tadı demişler." Ya kıskançlıklar? En çok Serpil Çakmaklı'yla birbirlerini kıskanırlarmış. "İkimiz de esmeriz ya, birbirimize teklif edilen rolleri kıskanırdık. Bir kaşık suda birbirimizi boğacaktık." Bir de Harika Avcı'yla aynı sahnede çıkarken yaptığı numaralar var. "Beni izlemeye gelen ahbaplarımı, Harika'ya kızmışsam o sahneye çıkınca masalarından kaldırırdım," diyor, şimdi o haline gülüyor. Gerisi bildiğiniz gibi, filmler, diziler ve televizyon programlarıyla bugün 50 yaşına gelmiş bir Oya Aydoğan. Sıkı bir gerilim filmleri ve cinayet romanları hastası. Favori yazarı Michael Connelly. Evliliğin yürüyeceğine inanmıyor. Çünkü o da erkeklerin ünlü kadını taşıyamadıklarına inanıyor. Haluk Ulusoy'la bir yıllık evliliğinden pişman. Tam bir dizi hastası. Jean en sevdiği kıyafet. İlle de marka giyiniyor. Sadece yurtdışından giyiniyor. Günlük telefon dedikoduları olmazsa olmazı. Asla fal baktırmıyor. Rüyalarının çıkacağına inanıyor. Gazeteleri açar açmaz magazin sayfalarına bakıyor. Çalışmadan duramıyor ama kendini çok başarılı bulmuyor. Haber olmaya bayılıyor. Şöhreti bol olsun, gündemden düşmesin inşallah!

AYŞE ÖZYILMAZEL

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
 'Yeşim'le konuşarak boşanırız...'
 'Sanem'le aramızda etkilenme vardı ama aşk yoktu'
 Karşınızda sahaların 'Yakışıklı 11'i
 Futbol yıldızlarının entrikacı eşleri
 Lizbon-Dakar'dan nohut-pilava
 Bir fısla AIDS'e dur!
 Kedicik insülin saatini biliyor
 Hayat eskiden mahallede yaşanırdı, artık televizyonda
 Gece, gündüze benzemez
 Çalkala Ricky çalkala
 Dördüncü bebek yaşamalı mı?
 Pera'nın emanetleri
 Kenya'dan köy manzaraları
 'Babam Milliyet'i, bizi öldürmesinler diye sattı'
 Bu da başka bir tür taşıyıcı annelik
 Ata'nın bilinmeyen fotoğrafları metroda
 Eşinizi oyunla bulun
 Bir hamburger fiyatına mükellef sofra
 Film setlerinin aranan yıldızı
    Cumartesi Yazarlar
  » Güncel
    Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
ŞENGÜL BALIKSIRTI
'Sanem'le aramızda etkilenme vardı ama aşk...
REFİK DURBAŞ
Kamu malı değildir şiir
Dünyanın her yerinde sanatın,...
Naz'lı Türk mutfağı
Boğaz'ın eşsiz manzaralı Taşlık Kahvesi'nin yerinde şimdi içinde ud ve kanun...
Tijen İnaltong'dan açıklama
Geçen hafta SABAH Cumartesi ekinde yer alan, yemek yazarı Nevin Halıcı'nın,...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.