kapat
   
28 Ocak 2007 Pazar
 
SABAH Gazetesi
 
Servislerimiz
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
BABA MACAR, ANNE ALMAN .... Macar kökenli bir baba ve Alman bir annenin oğlu olan Geza Dologh, İzmir Deniz Ticaret Odası’nda iki dönemdir başkan.
Tayland'a gitmeye gerek yok

İzmir Deniz Ticaret Odası Başkanı, katıldığı belediyenin Tayland gezisine "fuhuş gezisi" diyenlere bu yanıtı verdi.

"BİZDEKİLER BİN BASAR"
"O işi yapmak için illa Tayland'a gitmeye gerek yok. Buradaki Ukraynalılar, Tayland'dakilere bin basar seksilikte. Tayland'dakiler çekik gözlü falan. O kadından ne olur ki Allah aşkına? "

"VÜCUT HEPSİNDE AYNI"
"ERKEK milleti illa göğüs severse, Tayland'dakiler 4 göğüslü de buradakiler iki göğüslü değil. Vücut hepsinde aynı. Tayland'da pamuklu pantolon ve gömlek giydirip masaj yapıyorlar."


'Tayland'dakilerin dört göğsü yok'

İzmir Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, basında büyük eleştiri alan 227 kişilik Tayland gezisini savundu.

İzmir Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, basında "çiçek sulama" ve "seks turizmi" diye benzetmelerle tartışılan 227 kişinin katıldığı olaylı gezi ile ilgili eleştirilere yine tartışılacak sözlerle yanıt verdi. Dologh, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin EXPO 2015 öncesinde gerekli hazırlıkları yapma amacıyla düzenlediği, ancak katılımcıların 227 kişi olması nedeniyle eleştirilere hedef olan gezinin abartıldığını söyledi. Tayland'a gitmemeyi hiç düşünmediğini belirten Dologh, eşinin gitmesine şeker hastası olması nedeniyle yorulacağı için tepki gösterdiğini anlattı. "Eşim, 31 yıldır bana güvendi. Bundan sonra da güvenir" diyen Dologh, şöyle konuştu:

YÜZDE 5 AYIP ETTİ
"Tamam 227 kişi gidildi. Tabii, bizimle hiçbir zaman faaliyetlere gelmeyen 10-15 kişi de oldu. 10-15 kişi ne yapar? Yüzde 5. Bu oran o kadar önemli değil. Yüzde 95'in ne yaptığı önemli. İlla negatif yön istenirse, 'Yüzde 5 ne ayıp etti?' diye konuşuruz. Büyükelçi, işadamı, müsteşar, belediye başkanı ve valiye gidildi. Tabii Anavatan'ın prezervatif dağıtacağı gibi, ilginç haberler de aldık. Ayıp. Terbiyesizlik. O işi yapmak için illa Tayland'a gitmeye gerek yok. Bu geziden önce İzmir'de bir operasyon düzenlendi ve fuhuş yapan 14 kişi yakalandı. Aralarında Ukrayna ve Moldovalılar falan vardı. Buradaki, Ukraynalılar, Tayland'dakilere bin basar seksilikte. Tayland'dakiler çekik gözlü falan. O kadından ne olur ki Allah aşkına? Erkek milleti illa göğüs severse, Tayland'dakiler 4 göğüslüde buradakiler iki göğüslü değil. Vücut hepsinde aynı."

MASÖRÜM EVE GELİR
Dologh, Tayland'daki bir anısını da şöyle anlattı: "Bir akşam oturuyoruz, 'Boynum çok ağrıdı' dedim. Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı Servet Eröcal geldi, boynuma masaj yaptı. Oradakiler bana takılıp 'Geza Abi masaj yaptırdı' dediler. Geziye katılanların çoğu masaj yaptırmadı. Bir, hıngıdımıklı, bir de hıngıdımıksız masaj var. Tayland'da otelde de masaj yapılıyor. Pamuklu pantolon ve gömlek giydiriyorlar. Masaj öyle yapılıyor. Thai masajı İzmir'de de var. Masaj denince neden akla seks geliyor anlamıyorum. Her çarşamba masörüm evime gelir. Ben adama bir şey yapmıyorum adam da bana yapmıyor. Biz Paris'e de gittik değil mi? Paris'te yok mu hıngıdımık? Tayland Havaalanı'nda 300 Baht, yani 8.5 dolara, yarım saat ayak masajı yapılıyor. Camekanın önünde yapılıyor bu masaj. Kapalı ortamda, bir yere varan mesaj değil. Bana göre bu işi abarttılar. Acaba, 'Onlar gitti biz gidemedik' diye kıskananlar mı var?"

KALE KAYBEDECEK
Baykal'ın geziye müdahalesini ise Dologh, "Baykal, Gaziantep ve Antalya kalelerini kaybetti. Şimdi sıra İzmir kalesinde herhalde. Bu kafayla giderse İzmir'i de kaybedecek. Başkan Aziz Kocaoğlu'na 'Baykal, bu konuyla ilgili sizinle konuştu mu?' dedim. 'Hayır' dedi. CHP'li üyeler bu geziye gitti. Ne oldu ihraç mı edilecekler? Hadi, ihraç et bakalım" diye değerlendirdi.

Nil KUYUMCU AKSÜYEK - İZMİR


1 2 3 4 5
 
DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
 Araba vapurunda eylem
 Agos'un önünde çıplak ayaklı gösteri
 Bayraklı fotoğrafın sırrı çözülüyor mu?
 Maliye skandalında ikinci perde
 Fırtına bekleniyor!
 'Fuhuş' gezisi polemiği
 Ermeni konferansında gerginlik
 Türbanla sınava girilmeyecek
 İsmail Cem'e 'zeytin dalı'yla veda...
 Dink suikasti görevden etti
 Köşk'ten Diyanet'e soruşturma emri
 "Hepimiz Ermeni'yiz" can sıkıcı
 Pamuk: Artık bir şey düşünmüyorum
 Spor adamından şaşırtan sözler
 Zayıf karne korkusuyla kaçarken yakalandılar
 Takdirli öğrenciye çarpıp ölüme bıraktı
 Yüzde 85'imiz Yeşilaycı çıktı
 Karne alındı 15 gün tatil
YILMAZ ÖZDİL
Striptiz...
Türkiye, suikastin ardından gündeme...
MEHMET BARLAS
Bir büyük boşlukta bozuldu büyü...
Bütün birikimlerini,...
FATİH ALTAYLI
Emniyet'in durumu vahim...
Trabzon'da Emniyet Müdürü ve...
ERDAL ŞAFAK
Bir konuğumuz var
Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz...
'İran ajanlarını öldürün'
ABD Başkanı Bush'un yeni Irak stratejisinde özellikle üstünde durduğu...
BM liderinden Kıbrıs gafı
Kırdığı potlarla gündemden düşmeyen BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon bu...
Erken uyarı!
Erken uyarı!
Lider, sezonun 2. yarısına 2 puan kayıpla başlayıp 7 puanlık...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Pazar Sabah | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Künye | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2007 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu