kapat
   
SABAH Gazetesi
 
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Sanatçılar hayvanlar için poz verdi
Sanatçılar hayvanlar için poz verdi
Ücretsiz kısırlaştırma kampanyası
Anne-kız yuva arıyor
Onlar da yeni yıl hediyesi bekler

Sanatçılar hayvanlar için poz verdi

Asena ve Yonca Evcimik, sokak hayvanları yararına hazırlanan bir takvim için objektif karşısına geçip herkesi destek olmaya çağırdı.

Türkiye'de hayvan hakları için verilen mücadele, son yıllarda farklı kesimlerden destek görüyor. Örneğin medyatik isimler hayvanlar için yapılan kampanyalarda gönüllü olarak boy gösteriyor. Sibel Kekilli, Almanya'dan özel olarak gelip Türkiye'deki hayvan hakları yürüyüşüne katılıyor. Ajda Pekkan, barınaklardaki kimsesiz hayvanları ziyaret edip onlarla fotoğraflar çektiriyor. Sertab Erener, Barınak Gönüllüleri Derneği'nin sözcüsü olarak resmi görüşmeler yapıyor. Amerika'da yaşayan Begüm Özbek, kıtalararası mesafeden burada kimsesiz hayvanlarla ilgili olan bitenleri takip ediyor. Son olarak da dansöz Asena ve Yonca Evcimik, Yaşam Hakkına Saygı Platformu için hazırlanan takvimlere poz verdi. Köpekleriyle birlikte objektiflerin karşısına geçen ünlüler, hayvansever kimliklerini de sergiledi.

ÖRNEK OLACAKLAR
www.yasamhakkinasaygi.com (YHS), yaptığı farklı etkinliklerle hayvan hakları savunucularının değişen yüzünü ortaya koyan platformlardan biri olarak dikkat çekiyor. Kendilerine hayvansever demeyen, özellikle hayvan korumacı kimliklerini vurgulayan, dernek olmayan gönüllü ekip, hayvan hakları konusuna dikkat çekmek için farklı projelere imza atıyor. Yeni yıla girerken de boş durmayan ve takvim hazırlığına girişen platform, bu proje için Asena ve Yonca Evcimik'ten destek almış. Ekip sözcüsü Özgün Öztürk yılbaşı için yaptıkları çok özel çalışmalar hakkında şunları söylüyor: "Bu yola çıkarken 'Yaşam hakkına saygı, aslında tek beklediğimiz bu,' dedik. Yaşam hakkı, derken dünyamızın, dünyamızı paylaşan tüm canlıların yaşam hakkını kastettik. 'Önce insan, sadece insan' diyen zihniyete karşı bir duruş, bir söylemdi bu. Asena ve Yonca Evcimik de aciz olana sahip çıkan, sevgi ve saygı duyan hayat duruşlarıyla www.yasamhakkinasaygi.com'a destek verdi ve yılbaşı takvimlerimiz için objektif karşısına geçti. Onların bu davranışlarının 2007'de birçok canın hayatına dokunacağına, yollarını ve ruhlarını aydınlatacağına inanıyoruz. Destek vermek isteyen tüm sanatçıları yaşam hakkına saygı yolumuza davet ediyoruz. Ve yeni bir yıla girerken gelin dünyamızın üzerindeki insan dışındaki diğer canlıların da yaşam hakkına sahip çıkın."

YASA UYGULANMALI
Yonca Evcimik, hayvan hakları yolunda yürütülen projelere elinden geldiğince destek vermeye çalıştığını söylüyor: "Sivil toplum örgütleri son yıllarda atağa geçmiş durumda. Ben de elimden geldiğince hepsine destek vermeye çalışıyorum. Hayvan sevgisi çok yoğun biriyim ve bu tür projelerde hiç düşünmeden destek oluyorum. Ama önemli olan diğer sanatçıların da sosyal projelerde ön ayak olması. 2007 yılında hayvanlar için dileğim ise Hayvan Hakları Yasası'nın çalışır hale gelmesi. Hayvanların daha özgürce yaşadığı bir Türkiye hayal ediyorum." Asena da önümüzdeki yıllarda hayvan hakları için mücadele vereceğini söylüyor: "Hayvanseverlerin yaptıkları işlerin ses getirmesi için bizim gibi ünlü isimlere ihtiyaçları var. Ben doğru bir iş yapıldığından emin olduğum sürece onlara her türlü desteği vermeye hazırım. Özel hayatlarımızla ya da saçma sapan polemiklerle gündeme gelmek yerine bu tür faydalı işler yapmak çok önemli bence. Umarım önümüzdeki yıllarda hayvanlar için bu kadar çaba sarf edenler amaçlarına ulaşır."

NESLİHAN TUNÇ

DİĞER YAŞAMA DAİR HABERLERİ
 Gölgeleri suya düşse de anıları silinmedi
 Teyzem, şarkıları ve ben
 Takıda ihtişam geri döndü
 Gençliğin formülü yarın evinizde
 Sağlıkla güzellik birleşince
 Adrenalin alır mıydınız?
 Hesaplı alışverişin adresi: Outletler
 'Biraz banallik lükse iyi gelebilir'
 Füzyonu iyi ama yemekleri soğuk
 Daha hızlı ve daha öfkeli!
 Garantili cin kovulur, online tarot bakılır
 'Taksi şoförü de işadamı da aynı stresi yaşıyor'
 ABD'yi fetheden tasarımcı: Max Azria
 Postmodern bit pazarları
 İki merhaba bir elveda
 'Hamsili pilavı tadan bağımlısı olur'
 2006 moda ödülleri
 Sanat Müziği'nden özel yorumlar
 Rakıseverlere sürpriz hediyeler
    Cumartesi Yazarlar
    Güncel
  » Yaşama Dair
    Sinema
    Gurme
REFİK DURBAŞ
Süreya'nın Cemal'i
12 Eylül kasırgasının kasvetli...
PROF. DR. BENGİ SEMERCİ
Çocuklara cinsel eğitim
Son günlerde anne babaların en...
Amerikan taşrasında aşk ve cinsellik
Amerikan taşrasında aşk ve cinsellik
Özgün adı 'Küçük Çocuklar' olan bir filme Tutku Oyunlar...
'Babam Milliyet'i, bizi öldürmesinler diye sattı'
Dünyanın en ünlü isimleriyle arkadaş olması, sürekli seyahat etmesi ve iddialı...
Bu da başka bir tür taşıyıcı annelik
Her gün bir elinde bilgisayar çantası, diğer elinde beş aylık oğlu Efe'nin...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.