kapat
   
SABAH Gazetesi
 
   News in English
   Son Dakika
   Yazarlar
   Günün İçinden
   Ekonomi
   Gündem
   Siyaset
   Dünya
   Spor
   Hava Durumu
   Sarı Sayfalar
   Ana Sayfa
   Dosyalar
   Teknoloji
   Emlak
   Otomobil
   Detaylı Arama
   Arşiv
   Etkinlikler
   Günaydın
   Televizyon
   Astroloji
   Magazin
  » Sağlık
   Cuma
   Cumartesi
   Pazar Sabah
   İşte İnsan
   Sinema
   20. YILA ÖZEL
   Turizm Rehberi
   Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Karı-koca tüylerinden kurtulmaya geliyorlar!
I2PL, yüzdeki lekelerde etkili oluyor mu?
Erkek yüzünün estetikle kadınlaşmaması için bunlara dikkat!

Karı-koca tüylerinden kurtulmaya geliyorlar!

Flaş ışıkları tüylerden kurtulmayı sağlayan en yeni teknoloji oldu. Ağdadan kaçan erkekler bu yöntemi rahatlıkla kullanırken, sonuç da kadınlara göre daha başarılı!

Medikal estetik uzmanları Dr. Murat Topoğlu ve Dr. Murat Tunç, erkeklere yönelik bakım uygulamaları hakkında bilgi verdi:

* Erkeklerde artık göğüs kılı modası bitti mi? Çok aşırı kıllı olmanın modası kesinlikle yok. Göğüs bölgesindeki hafif tüyler dışında bir görünüm istemiyorlar.

* En çok hangi bölgedeki kıllarından kurtulmak istiyorlar? Özellikle sırt, omuz başları, ense, yanağın üzerinde çıkan kıllar ve kulağın iç kısımlarındaki kıllardan kurtulmak istiyorlar. Bu kıllar pek çok kimsede komplekse neden oluyor, bazen tüyleri nedeniyle yıllarca denize girmekten çekinen erkekler de geliyor.

* Erkekler tüylerinden kurtulmak için ne gibi sorular soruyor? Kılların ne kadar zamanda gideceğini, nasıl sonuç alabileceklerini soruyorlar. Ayda bir kez yapılan tedaviler ve bölgesine göre dört ya da sekiz seansta tüylerinden kurtulabiliyorlar.

* Genelde tüy operasyonlarını gizli mi tutuyorlar? Hayır eşleriyle birlikte tedaviye gelen erkekler de oluyor. Erkeklerdeki kıl; androjen yani testosteron hormonundan kaynaklandığı için sonuçlar daha başarılı oluyor. Erkeklerden çok daha kısa zamanda sonuç alınabiliyor. Sonuçlar yüzde 90 oranında başarılı oluyor. Hastaların yüzde 65'ini hâlâ kadınlar oluşturuyor ancak erkeklerin oranı da yüzde 35'lere kadar çıktı. Genelde bu operasyonu, 18 ile n0 yaş arası erkekler tercih ediyor.

* Tamamen pırıl pırıl mı olmak istiyorlar? Hayır, göğüslerindeki tüylerin seyrelmesini tercih ediyorlar. Sırt ve omuz bölgesindeki tüylerden ise tamamen kurtulmayı tercih ediyorlar.

* Erkeklerdeki tüylerden

kurtulmak için en gelişmiş yöntem nedir?
'Fototerapi' de dediğimiz lazer ve ışın teknolojilerinin en yenisi olan I2PL teknolojisi, tüm bu sorunlara çözüm getirebiliyor. Bu flaş ışığı gibi bir epilasyon. Lazerden daha farklı bir yöntem; akne tedavisi ve cilt gençleştirme için de kullanılabiliyor. Tedavinin üstünlükleri ise acısız, çabuk ve etkili olması...

* I2PL nasıl etki ediyor? I2PL'in verdiği ışık; kıl yapısında bulunan ışığa duyarlı melanin maddesi aracılığı ile büyüme dönemindeki kıl köküne iletiliyor ve saniyenin yüzde biri süresince 70 derecelik ısı oluşturuyor. Böylece kıl kökünün tahrip olması ve o bölgede bir daha kıl çıkmaması sağlanıyor. Uygulama çok kısa süreli olduğundan acı olmuyor. Kıl renginin koyuluğuna göre etkinliği artan tedavi, ayda bir seans uygulanarak gelişme dönemine geçen diğer tüylerin de yok olması sağlanıyor. 4-5 seanslık tedavi sonucunda, tüylerden yüzde 92 oranında kurtulmak mümkün...

* Tedavi süresince dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Tüyler tedavi öncesi 15 gün süreyle cımbız, epilatör, ip vs. ile çekilerek uzaklaştırılmış olmamalıdır. Tıraş edilebilir. Güneş, solaryum ya da bronzlaştırıcı kremlerle bronzlaşmış olmamalıdır. Tedavi sonrası bir ay süreyle 30 faktör üstü güneş kremleri ile güneş ışığından korunmak gerekir. Hiçbir yan etkisi yoktur ve başka bir tedavi gerektirmez.

* Cilt gençleştirme mümkün mü? Cildimizi yaşlandıran iki temel unsur vardır. Birincisi yaşımız, ikincisi ise güneş. Yaşlandıkça 'kollajen' adı verdiğimiz ve cilde esnekliğini veren madde azalır, cilt incelir, sarkar, kırışır, lekelenir ve ince damarlar görünmeye başlar. Bütün hekimler gibi ben de fazla güneş ışığından korunmak gerekliliğini vurgulamak isterim. I2PL uygulaması ile kollajen üreten hücreler uyarılarak, cilt daha esnek ve daha kalın hale geliyor. Bu tedavi ile sarkmaların ve ince çizgilerin yok olması mümkün. Böylece daha genç ve dinç bir görünüm elde ediliyor.

* Cilt nasıl gençleşir?
Ciltte bulunan (cildin en üst tabakasında) lekelerin yok edilmesi,
Güneşin neden olduğu kahverengi lekelerin yok edilmesi,
Yaşlılık lekelerinin yok edilmesi,
Çillerin azaltılması,
Burun ve yanak bölgesindeki örümcek ağı görünümndeki kırmızı veya mor renkli damarsal oluşumların kaldırılması,
Gözeneklerin küçültülmesi,
İnce kırışık çizgilerin azaltılması,
Cildin gerginlik ve esnekliğinin artırılması ile cilt daha genç, taze ve canlı bir görünüme kavuşur. 2-3 ayda bir uygulanabilen bu tedavide, yine güneşten korunmak şart! Acısız ve kolay bir yöntem. Yüzün tamamına istenen dalga boyutlarındaki ışın, aplikatörle taranarak gönderilir. 10- 15 gün içinde istenilen sonuçlar oluşur. Güneş engelleyici bir kremle de yüz korunmalıdır. Eğer cilde gerekli özeni gösterirsek, bu görünüm sürekliliğini korur. Nemlendirici bakım kremlerinden de yarar sağlanabilir.
DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
 Mutlu Gençler Daha Uzun Boylu Oluyor
 Sınav Stresi Genç Kızlarda Yumurtalık Kisti Yapıyor
 İstenmeyen Tüylersaç Oluyor
 Karı-koca Tüylerinden Kurtulmaya Geliyorlar!
 Erkekler Karizmayı Artık Ses Estetiğinde Arıyor
 Bölgesel Yağlara Son Nokta
 Delikanlılara Tatilde Meme Estetiği!
 Erkek Estetiğinin Öncüleri Ünlü Estetik Cerrahlar Oldu!
 Cinselliğiniz Yönteminizi Belirler
 Tek Gün Regl Olmanız Mümkün
 Kendinize Selülit Masajı Yapın
 Sadece Erkekler İçin Doğum Kontrol Hapı Geliyor
 Ertesi Gün Hapını En Çok Türk Erkekleri Soruyor
 Doğum Kontrol Hapları Cinsel İsteğinizi Azaltır Mı?
Haziran'a kadar ruhunu arındıracak
Haziran'a kadar ruhunu arındıracak
Burcu Güneş, 2 ay önce yollarını ayırdığı yapımcı şirketi Erol Köse...
En kötü kadın karakter Stone
En kötü kadın karakter Stone
Temel İçgüdü-Basic Instinct'de, bu yıl yeniden sinemasever lerle...
Canlı yayında okkalı tokat yedi!
Canlı yayında okkalı tokat yedi!
'Afrodit' lakaplı Banu Alkan, dün sabah canlı yayında sevgilisi Murat...
İlk kez sit-com'da!
İlk kez sit-com'da!
Ünlü yönetmen Sinan Çetin'in atv için çekeceği sit-com'da İbrahim...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.