kapat
   
SABAH Gazetesi
 
   Son Dakika
   Yazarlar
   Günün İçinden
   Ekonomi
   Gündem
   Siyaset
   Dünya
   Spor
   Hava Durumu
   Sarı Sayfalar
   Ana Sayfa
   Dosyalar
   Teknoloji
   Emlak
   Otomobil
   Detaylı Arama
   Arşiv
   Etkinlikler
   Günaydın
   Televizyon
   Astroloji
   Magazin
   Sağlık
   Cuma
   Cumartesi
   Pazar Sabah
   İşte İnsan
   Sinema
   20. YILA ÖZEL
   Turizm Rehberi
   Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Kupa maçına esprili yanıt: 5'ten büyük 6 var Hakan!
Kupa maçına esprili yanıt: 5'ten büyük 6 var Hakan!
Sahada tacize izin vermem
Şehla ve kısa boylu değilim, duyurulur
Ata Demirer
Mehmet Barlas
Güneri Civaoğlu

Ezeli rekabete de dostluğa da devam

Galatasaray taraftarları Fenerbahçe Kaptanı Ümit Özat'a Fenerbahçe taraftarları da Galatasaray Kaptanı Hakan Şükür'e sordu. Kaptanlar terledi

* İnsanlar farklı algılamasın ama biz Galatasaray maçları olduğu günleri bayramımız olarak görürüz.

* Ortam oluşursa jübilemde seve seve Fenerbahçe forması giyerim. Benim yerime Galatasaray formasını da Tuncay giysin.Kupa maçına esprili yanıt: 5'ten büyük 6 var Hakan!

Başlıklara bakıp aldanmayın. Aslında onlar tatlı tatlı atıştılar. İkisi de fırsat buldukça dostluk mesajları verdiler. Hemen söyleyeyim: Soruları ben sormuyorum. Fenerbahçe taraftarları Galatasaray Kaptanı Hakan Şükür'e ve de Galatasaray taraftarları Fenerbahçe Kaptanı Ümit Özat'a soruyorlar. Ben sadece boşlukları dolduruyorum..

Ümit Özat'ın soruları nasıl karşıladığını merak edenlere nottur: Hiçbirine sinirlenmedi, Galatasaraylılar'ı kırmamaya özen göstererek yanıtlar verdi ve takımının kaptanı olarak bol bol dostluk mesajları verdi. Yazarken bazı şeyleri vurgulamak çok zor. O yüzden kimi ifadeler sert gelirse bilinsin ki bu Özat'ın değil, yazıda eksik olan mimiklerin hatasıdır!

- En tahrik edici GS marşı hangisi? (Zeynep Tan) - Ben hiçbirini bilmiyorum.

- Doğru söyleyin! Bilmemeniz mümkün mü? Ben bile biliyorum. - Sen bilebilirsin. Sen ortada birisin. Benim bilmemem gerek. Dinlemiyorum.

- Niye? Sinirleniyor musunuz? - (Gülüyoruz) Ne alakası var ya. Bu soruyu siz onlara sorun. Onlar bizimkileri daha iyi bilir.

- GS'yle yaptığınız kupa maçında 5 gol yediğinizde ne düşündünüz? a) Eyvah bunlar 6-0'ın rövanşını alıyor b) Mahvolduk abi, ya 7 yersek! c)Ben bunu hak edecek ne yaptım? (Metin Uyguntüzel) - Şıklardan birini seçmek zorunda değilim, değil mi? - Değilsiniz? - Bizim için GS maçı ne kadar önemliyse onlar için de FB maçı o kadar önemli. Maçı kaybettiğimiz için o gün çok üzüldük. Ben o maç cezalıydım. Ezeli rakibimize farklı yenilmek bizi çok üzüyor. Aklımdan ya 6 tane yersek diye bir şey geçmedi. Aslında buna espriyle yaklaşmak mümkün ama ben espri yaparken kimseyi kırmak istemem.

- GS'nin Avrupa Şampiyonluğu karşısında yaşadığınız eziklikle nasıl başa çıkıyorsunuz? (Eylem Bilgiç) - Yoo bizim hiç öyle bir ezikliğimiz yok. FB'liler hiçbir GS'linin değil, hiçkimsenin karşısında eziklik yaşamaz.

LİG BİZSİZ EKSİK OLUR

- FB'liler aman kimseyi yenmesek de olur, yeter ki GS'yi yenelim diyen adamlar mıdır? Moralinizi hep biz düzeltiyoruz da! (Sevil) - Her moralimiz bozuk olduğunda GS'le oynamıyoruz! İkincisi böyle bir güçleri varsa 1-0 yenilmeleri de yeter. 6-0'a gerek yok

- Hakan Şükür "Artık bize elle 6 işareti yapamıyorlar çünkü 5-1 gibi oluyor" diyor. Siz ona ne diyeceksiniz? - 5'ten büyük 6 var! 5'in yanına 1 gelince 6 olur. Kimse onu 5+1 diye algılamaz, diyorum.

- Tamamlar mısınız? GS'siz bir lig düşünemiyorum çünkü... - FB'siz bir GS, GS'siz bir FB düşünemiyorum. FB-GS maçının olmadığı bir lig düşünebiliyor musunuz siz? Art niyetli insanlar lig ikisinden mi ibaret, diyebilir ama bu ikisi Türk futbolunun temel taşları.

- Habire yerinizi değiştirdiği için Daum'a sinir oluyor musunuz? (Uğur Uğurlu) - Farklı mevkilerde oynayabilmek bir meziyettir, neden hocama kızayım. Sıkıntının olduğu yerde yeteneklerim devreye giriyorsa ne mutlu bana.

TARAFTAR ŞAKA YAPAR


- Normal hayatınızda hiç bizlerle (GS'lilerle) atıştığınız oluyor mu? (Ramazan Akman) - Zaman zaman esprili anlamda oluyor. Kırıcı olmadığı sürece bunlardan ben hoşnut da oluyorum. Bazen sataşan da oluyor maalesef.

- Erman Toroğlu'na siz de gıcık oluyor musunuz? (Burak) - (Gülüyor) Kilit soru! Bu soruyu Erman Hoca'ya sormak lazım. İnsanların benim hakkımda fikirlerini değiştirmek için çaba içine girmem. Çaba göstereceğim tek yer sahadır. Tavukçu, halci ona eleştiri getirir ama ben şimdi bir şey söylersem yanlış olur. Kendi tarzı oysa... Ben spor yazarlarının yüzde 90'ının söyledikleriyle ilgilenmiyorum. Yüzde 10'unu ciddiye alıyorum. Spor yazarlarının yüzde 30'u futbolu hiç bilmiyor bir defa. Yüzde 30'u art niyetli. Bir kısmı biliyor. Bir kısmı da onlardan kopya çekiyor.

- Yıllar önce size küfrettiği için yıllardır elini bile sıkmadığınız futbolcunun adını açıklar mısınız? - Söylemem. Adını söylemek istemiyorum. Hala oynuyor. Küfür hiçkimsenin tasvip etmediği ama zaman zaman bizlerin de yaptığı bir hata. Ama bir suçunuz yokken karşı taraftan bu gelirse insan üzülüyor. 4-5 sene el bile sıkışmadım. Dün okudum, bir takıma transfer olmuş. O kendisini biliyor.

TEMİZ FUTBOL İSTİYORUZ


- FB'ye gelmeden önce GS'li olduğunuzu iddia edenlere ne diyeceksiniz? - Hayır GS'li değildim. Hiçbir zaman GS'yi tutmadım. Ailemde GS'li olan bir kardeşim var. Ama ben değilim. Dünyada insanların çoğu rengini, dinini, cinsiyetini değiştiriyor, biliyorsun takımlarını değiştirmiyorlar. Ama ekmeğini yediğimiz yer GS diye o da şimdi GS'ye sempati duyuyor. Küçükken GS'li olsaydım saklamazdım. Niye söylemeyeyim.

- Şu an böyle bir ortamda futboldan ne kadar zevk alıyorsunuz? (Hakan Baysal) - Mümkün olduğu kadar zevk almaya çalışıyoruz. Kişinin yaptığı hatalar kurumlara ya da tüm Türk futboluna mal edilemez. Temiz toplum gibi, temiz futbol da istiyoruz.

- Ortada maddi açıdan bu kadar eşitsizlik varken şampiyon olmak sizi gerçekten mutlu eder mi? (Metin Sever) - FB'nin bugün geldiği konum 3 yılda geldiği bir konum değil ki. Adımını yıllar için de sağlam atmışsan, başkası atmamış diye sen mi sorumlu olursun? İyi olunca benden kötü olunca senden diye düşünmek yanlış.

- Ümit Özat diye bir akademisyen var. Kendisini tanır mısınız? - Gerçekten mi? Bilmiyordum. Tanışmayı çok isterim.

- Şampiyonlar Ligi'ne her gittiğinizde yeni bir rekora imza atıyorsunuz. (İlk dört maçta gol yeme rekoru gibi) Bu yıl ne yapacaksınız? (Kaan Uyguntüzel) - GS takımı buralara 10 yıl oynarak geldi. İlk sene Şampiyonlar Ligi'nde tek gol attı. Nerelerden geldi. Hemen başarılı olmak kolay değil. 2-3 seneye kadar başarıların kalıcı olarak geleceğine inanıyorum.

Elif KORAP

DİĞER RÖPORTAJ HABERLERİ
 Ortada 20 kadın geziyor herkes onlarla beraber
 Bıyıklarımı kestim soyulmuş bir hıyara benzedim
 Pozitif düşündüğüm için güzel kaldım
 Kitabımı okurken mastürbasyon serbest
 Şöhretten etkilenmeyen insan yoktur
 Özel hayatımda kılıç kullanıp ata binmedim ki
 Tuğgeneral kimliğini gizleyerek gelmişti
 FB'de oynayan Cimbomlu futbolcular biliyorum
 Kenancım'dan sonra diye bir hayat yok
 Tanınıyorum diye beni üzmeniz öldürmeniz mi gerekiyor?
 Öleceğini biliyordu benimle vedalaştı
 Beni gerçekten seven bir kadınla hiç karşılaşmadım
 Sette asla starlık taslamam
 Erkek çözüm ister kadın ise paylaşmak
 Vahdeddin'in hainliği tartışılırsa Çerkez Ethem'e haksızlık...
 Sevgilimin Cem Yılmaz'ın kızkardeşi olduğunu öğrenince çok...
 Önce Büyükşehir Belediyesi yıkılmalı
 Hüseyin Hatemi: Birader evlenip benim terbiyemden uzaklaştı...
 Hüsrev Hatemi: Hüseyin'de eleştirdiğim lay lay lom müzik...
    Pazar Sabah Yazarlar
    Güncel
    Hobi
  » Röportaj
    Gurme
    İyi Yaşa
Paşakapısı kadınların kaderini değiştiriyor
Paşakapısı kadınların kaderini değiştiriyor
İstanbul Paşakapısı'nda sadece kadın tutuklu ve hükümlüler kalıyor.
Yalıdaki konducu
Yalıdaki konducu
O arazi işgallerine, şahıs arazilerine gecekondu dikilmesine destek...
Marakeş'ten maşa, meşe köşe ve Ayşe
Nargile içmenin de elbette kendine has kuralları ve ritüeli var.
Çıralı bahçeleri portakal kokuyor
Antalya'nın Çıralı köyündeki Organik Tarım Kooperatifi hiçbir zararlı...
Şahan sadık, İpek ateşli Fadik tutumlu çıktı
Bir Japon psikoloji profesörü olan Isamu Saito oturmuş psikoloji...
Seyri en güzel Olimpiyat
İlk kez 1924'te yapılan Kış Olimpiyatları'na yalnızca 10 ülke katılmıştı. bugün...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.