kapat
   
SABAH Gazetesi
 
   Son Dakika
   Yazarlar
   Günün İçinden
   Ekonomi
   Gündem
   Siyaset
   Dünya
   Spor
   Hava Durumu
   Sarı Sayfalar
   Ana Sayfa
   Dosyalar
   Teknoloji
   Emlak
   Otomobil
   Detaylı Arama
   Arşiv
   Etkinlikler
   Günaydın
   Televizyon
   Astroloji
   Magazin
   Sağlık
   Cuma
   Cumartesi
   Pazar Sabah
   İşte İnsan
   Sinema
   20. YILA ÖZEL
   Turizm Rehberi
   Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
FB'de oynayan Cimbomlu futbolcular biliyorum
FB'de oynayan Cimbomlu futbolcular biliyorum
Tuhaf hareketlerimizi görünce gülüyoruz
Avrupa maçı diye FB'yi tutamam
Savaş Ay
Bedri Baykam
Feryal Pere
Erdal Şafak
Emre Aköz

FB'de oynayan Cimbomlu futbolcular biliyorum

Hakan Şükür'ün soruları nasıl karşıladığını merak edenlere nottur: Soruları yanıtlarken eğlendi, bol bol güldü ve en "gıcık' sorulara bile sinirlenmedi. Ve hatta FB taraftarlarını çok hoşgörülü bulduğunu söyledi. Başlıktaki sözlerine bakıp hemen bir "cadı avı" başlatılmamasını da diliyoruz. Çünkü O, bu sözleri suçlamak değil, takdir ettiğini belirtmek için söylüyor. Sözlerinin tamamını okuyanlar görecektir.

- 6-0'lık FB-GS maçında golleri sayabildiniz mi? a) 4'e kadar sayabildim. b) 5'te bıraktım. c) 6'sını da saydım. d) FB maçlarında hiç saymıyorum. (Esra Korap) - (Gülüyor) FB'lilerin bize elle yaptıkları 6 hareketine kupa maçındaki 5-1'le yanıt vermiş olduk. O skoru Allah'ın bir lütfu olarak değerlendiriyoruz. En azından kupa maçından beri elle 6 hareketini yapamıyorlar. Çünkü elle gösterince 5-1 gibi oluyor. Bunlar güzel şeyler tabii. Bu arada ben o maçta yoktum, onu da söyleyeyim.

- FB'den farklı gol yediğinizde aklınızdan "yaa yine dile düşüceğiz" cümlesi geçiyor mu? - Geçmez olur mu? Tabii ki. Her şeyden önce kendi seyircimize üzülürüz. Çünkü onların sosyal hayatta FB'li arkadaşlarıyla daha çok ilişkisi var. Ertesi gün işe gidecekler, FB'lilerin esprilerine maruz kalacaklar. Bunları düşünüp üzülüyorsunuz tabii. Ama biz yenince de aynı şeyi onlar yaşıyor.

ŞAKALAŞMAYI SEVİYORUZ

- Arkadaşınız MondragON'un soyadını ModnragALTI olarak değiştirmek için mahkemeye başvurduğu doğru mu? (Deniz Koç) - (Gülüyor) Çok güzel espri. Ama doğru değil! Çok latife taşıyan bir toplumuz. Ben bunu ilk kez duyuyorum. Mondragon duysaydı da kafasına takmazdı. Ama unutmasınlar, bir sonraki maçta da adam maçı kurtaran kişiydi.

- GS bizi yenince Souness GS bayrağını FB stadının ortasına dikti. Biz yediğimizde (ki sık sık olur bu) antrenörümüz FB bayrağını Ali Sami Yen'in ortasına dikse ne hissedersiniz? (Esra Akın) - 7-8 sene önce Souness antrenörlük kariyerinin başlarındaydı. O hareket insan psikolojsinin dışa vurumuydu. Tribünden getirilen bir bayrağı sahanın ortasına dikti. Kimse kendisine hakaret edilmesinden hoşlanmaz. Böyle bir şey olsa tabii ki hoşuma gitmez ama bir şey de yapmam. Sporcu kimliğim böyle bir şeye karışmamı engeller.

- Moralimiz her bozulduğunda bize yenilip moralimizi düzeltiyorsunuz. Teşekkür ederiz. Bunu niye yapıyorsunuz? (Sabit Korkmaz) - Ben hep hayatta bir denge olduğunu düşünürüm. FB'nin yaşadığı Avrupa talihsizliklerinin üstüne GS'yi yenmesini denge unsuru gibi değerlendiriyorum. Siz Avrupa'da çok başarılısınız, güzel sonuçlar alıyorsunuz. Bir de gelmişsiniz FB'yi yenmişsiniz. Diğer tarafın düşeceği durum belki de yukarıdaki tarafından böyle algılanıyor. O maçların hepsinde çok üstün oynayan GS, ama golü atan FB oluyor. Bu tür maçları çok kazandılar. Ama ben bu durumun son 5-6 sene de biraz dengelendiğini düşünüyorum. Kendilerinin Avrupa'da yaşadığı başarısızlığı örtebilmenin tek yolu GS'yi bir şekilde yenmek. Bu onlar için artı bir motivasyon.

GALATASARAY BATMAZ

- UEFA Kupası kazanmış bir takımın kaptanı olmak nasıl bir duygu? Batan geminin kaptanı gibi mi hissediyorsunuz? (İlknur K. Akman) - Hiçbir zaman batan geminin kaptanı olarak görmedim kendimi. GS Batı'ya açılan bir pencere. Zaman içinde zorluklar yaşabilirsiniz. Ama büyüklük bu zorluklardan çıkmaktır. Ben ve takım arkadaşlarım 14 senedir stad projesini ödedik, kulübün borcunu ödedik, hep buna çalıştık. Ama GS'nin bize kazandırdıkları parayla ölçülemez. Avrupa'da oynayışımız, Avrupa'da tanınmamız...

- Hadi itiraf edin, ailenizde çok FB'li var mı? - Babam FB'li. Hala! Tabii ki oğlunun başarısını istiyor ama eskiden beri FB'li. Annem Beşiktaş'lı. Ben dedemlerin yanında büyüdüğüm için GS'li yetişmişim.

- Peki GS'nin içinde içten içe FB'li olan futbolcular var mı? - Hiç sormadım. Ama mutlaka vardır. Mesela FB'nin içinde benim bildiğim GS'li futbolcular var. Ama profesyonel arkadaşlar. Çok başarılılar. Ben de FB'de oynuyor olsaydım, çocukluğumdan beri GS'liyim ama elimden gelen performansın en fazlasını gösterirdim.

- Siz nereden biliyorsunuz bu kişileri? - Bizzat kendisi söyleyenler var. Olması kadar da doğal bir şey olamaz. Bunlar büyük camialar.

- En tahrik edici FB marşı? - Küfür olmadıığı sürece şakalarla yapılan pankartlar hoş oluyor. Tribünü pek duymamaya çalıştığımız için şimdi aklıma gelen yok.

- FB'ye top yanağınıza çarpınca attığınız golü gerçekten bilinçli attığınıza şerefiniz üzerine yemin eder misiniz? (İsimsiz) - Tabii ki bilinçli değil. Televizyonda öyle esprili bir yanıt verdim. "Nasıl bir goldü" denince gülerek espri yaptım. Herhalde taraftar onu ciddi zannetti.

- Eski karınızın cenazesine bile gitmemeniz sizce normal bir davranış mı? (Ali Hazar Mutlu) - Normal tabii. Şunun için normal; o günkü şartlarda çok farklı bir şekilde ayrılmışsınız. Geniş aile çevresinin olduğu bir ortama gitmek, hele de o kadar kameranın önünde, doğru olmazdı diye düşünüyorum. Farklı şeyler yaşanabilirdi, bunlar medyaya yansırdı. Duygusal bir ortam çünkü. Yoksa eski karımdan nefret ettiğim filan yok. İnsan sevmeden evlenmez ki. Farklı gelişince öyle oldu. Ölümüne de üzüldüm.
DİĞER RÖPORTAJ HABERLERİ
 Tuğgeneral kimliğini gizleyerek gelmişti
 Kupa maçına esprili yanıt: 5'ten büyük 6 var Hakan!
 Kenancım'dan sonra diye bir hayat yok
 Tanınıyorum diye beni üzmeniz öldürmeniz mi gerekiyor?
 Öleceğini biliyordu benimle vedalaştı
 Beni gerçekten seven bir kadınla hiç karşılaşmadım
 Sette asla starlık taslamam
 Erkek çözüm ister kadın ise paylaşmak
 Vahdeddin'in hainliği tartışılırsa Çerkez Ethem'e haksızlık...
 Sevgilimin Cem Yılmaz'ın kızkardeşi olduğunu öğrenince çok...
 Önce Büyükşehir Belediyesi yıkılmalı
 Hüseyin Hatemi: Birader evlenip benim terbiyemden uzaklaştı...
 Hüsrev Hatemi: Hüseyin'de eleştirdiğim lay lay lom müzik...
 Diyarbakır'da açan kardelenler
 Türkiye'de kızlık zarı diktiren çok
 Oğlumun intiharına saygı duyuyorum
 Ölümünden beni sorumlu tuttular
 Kimliğin altıyla üstüyle ilgilenmem
 Küçük kadın
    Pazar Sabah Yazarlar
    Güncel
    Hobi
  » Röportaj
    Gurme
    İyi Yaşa
Adadan doğan parlak yıldız
Adadan doğan parlak yıldız
Spor dostluk, kardeşlik, barış demek. Biz de bu evrensel ilkeye...
Milyon dolarlık evinden eski parasız günlerine bakıyor
Milyon dolarlık evinden eski parasız günlerine bakıyor
"Umutsuz Evkadınları" dizisiyle şöhreti yakalayan Meksikalı yıldız...
Halk mutfağımızdan sapasağlam tavuk
2001 yılında ilk bölümü yayınlanan 'Geleneksel...
Şarapçıların savaşı sektörü ikiye böldü
Haksız rekabet ve kaçak üretim iddiası üreticileri birbirine düşürdü.
Macellan'ın yolunda ilk Türk teknesi
Mardek adlı 9 metrelik teknesiyle dünya turu yapan Hakan Öge, dünyanın en zor...
En çok kar eden havayolları
Air Transport World’un araştırması dünya havayollarının bilançolarını ortaya...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.