kapat
   
SABAH Gazetesi
 
   Son Dakika
   Yazarlar
   Günün İçinden
   Ekonomi
   Gündem
   Siyaset
   Dünya
  » Spor
   Hava Durumu
   Sarı Sayfalar
   Ana Sayfa
   Dosyalar
   Teknoloji
   Emlak
   Otomobil
   Detaylı Arama
   Arşiv
   Etkinlikler
   Günaydın
   Televizyon
   Astroloji
   Magazin
   Sağlık
   Cuma
   Cumartesi
   Pazar Sabah
   İşte İnsan
   Sinema
   20. YILA ÖZEL
   Turizm Rehberi
   Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Haznedaroğlu, Hasnun Galipteki yönetim toplantılarının yapıldığı odada Haber Müdürümüz Ertemin sorularını yanıtladı.
Milat Mali Kongre
Çile Bülbülüm Çile'yi ezberleyeceğiz galiba

Milat Mali Kongre

G.Saray Başkanlığı için ismi geçen Divan Kurulu Başkanı Haznedaroğlu, Ünal Aysal'ın kendisine birlikte çalışmak için teklif yaptığını ve şubattaki mali kongrede karar vereceğini söyledi.

Yaşanan mali krizlerin ardından alternatif bir yönetim arayışında olan G.Saray Kulübü'nün Divan Kurulu Başkanı Semih Haznedaroğlu, SABAH'a özel açıklamalar yaptı. Büyük camiaların hep şampiyonluk beklediğini, bunun da kulüplerin üzerinde baskı yarattığını söyleyen Haznedaroğlu, şunları söyledi: "Futbol arenasında İngilizler'in, İtalyanlar'ın, Fransızlar'ın ekonomik gücü yüksek takımları var. Harcamaları da o oranda maksimum. Ama bu harcamalar ülkelerinin milli gelir düzeyleri ile doğru orantılı. Biz işte hatayı burada yapıyoruz. Maksimum transferler yapıp devlerle boy ölçüşmeye çalışıyoruz. Borçlanma takımların haddini aşıyor. Oysa yıldızlar topluluğu Real Madrid bile her yıl şampiyon olamıyor. Öncelikle bunu hazmetmeliyiz. Sonra da ayağımızı da yorganımıza göre uzatmalıyız.

BİZİ ACEMİLİK YAKTI
Galatasaray, UEFA ve Süper Kupa mirasını çok çabuk tüketti. Bu gerçek ama bunun için kimseyi suçlamak da istemiyorum. Çünkü aniden gelişen bir olay. Yönetim bile ne olduğunu anlayamadı, ne sponsor bulunabildi, ne forma satışı yapılabildi. Kasaya kuruş girmedi. G.Saray, bugün Avrupa'da hala kendine yer bulamayan Fenerbahçe kadar bile forma satamadı, reklamını yapamadı. Bana göre bu tecrübesizlikten ve acemilikten kaynaklandı. Kulübün 150 milyon dolar borcu olduğu söyleniyor. Her kulübün borcu var. Bugün biri çıkıp 'Alın size 150 milyon dolar, borcu kapatın' dese ne olur ki... Ciddi altyapı çalışmaları yapılmadığı ve yapılmayacağı için, gelir kaynakları oluşturulamayacağı için, bu borç en geç üç senede yine aynı rakamla ulaşır.

BAŞKAN KADAR SUÇLUYUM
Bu sıkıntılı günlere birden gelmedik. Çok hata yapıldı. AIG olayı büyük bir hataydı. Genel kurul bunu zamanında çekincesiz kabul etti. Çünkü o dönem UEFA Kupası'nın coşkusu gözleri büyüledi, genel kurulda kimse hakkıyla değerlendirme yapamadı. Ben de o toplantıda AIG için el kaldırdım, kabul ediyorum ben de suçluyum. Böyle bir karar için el kaldırmamalıydık. Bazıları bana kızabilir ama G.Saray'ın bugünkü durumu yan yatmış gemi gibi. Gerek Canaydın ekibi olsun gerekse gelebilecek başka bir yönetimin işi çok zor. Bu gemi batmaz ama yüzdürmek içinde çok özel çaba gerekir.

MAL MÜLK ZENGİNİYİZ AMA!
Öncelikle G.Saray'ın güçlü bir yönetime ihtiyacı var. Mal zengini bir kulübüz ama o oranda da borçlanmamız var. Bu borçlanma öyle hafife alınacak cinsten de değil. Ünal Aysal benim G.Saray'dan sınıf arkadaşım. Camiada benim onunla aynı ekip içinde olacağım konuşulur olmaya başlandı. Zaten bana ilk teklif de ondan geldi. Doğrusu sadece Ünal Aysal, maddi bakımdan bu sıkı yükün altına girebilir. G.Saray'ı iyi tanıyan bir arkadaşı ile işbirliği yapmak istiyor. Beni tercih nedeni de bu. Böyle bir kombinasyonda başarılı olacağına inanıyor. G.Saray'a hizmet ederek, binlerce konge üyesinin sevgisini kazanabileceğini de düşünüyor. Son derece de doğru. Teklifi hala inceliyorum. İyi bir ekip oluşturabilirsek neden başarılı olmayalım. Önümüzdeki mali kongreden sonra kesin kararımızı kamuoyuna açıklarız.

BAŞARI MUSLUKLARI AÇAR
Temel sorun, sıcak para olmayışı. İşte tüm sıkıntı burada. Eğer kulübün başında imkanları olan bir ekip, iş bilen bir yönetim ve becerikli bir lider olsaydı belki bu kadar çıkmazda kalınmazdı. Canaydın başkanın işi gerçekten zor. Hala geç kalınmış değil. Yukarıda saydığım değerlere haiz yeni bir yönetim, mart kongresinde görev üstlenirse başarı gelir, olumlu adımlar ve mesajlar, uykuya dalan kaynakları da harekete geçirir. Aktif başarı para musluklarını kesin açar. Sponsorları ayaklandırır."

Zafer Ertem


1 2 3 4 5
 
DİĞER SPOR HABERLERİ
 'Özhan beni hayal kırıklığına uğrattı'
 Taraftar isyanda
 İçin rahat olsun
 Önce Beşiktaş
 Ve Ailton gitti
 Trabzon'da son uyarı
 Daum: Anelka toparlar
 60 milyon dolarlık plan
 Kupa maçları haftaya kaldı
 Kobe patladı
 Roger Federer sınavı geçti
 Fener'in kritik gecesi
 Ulusoy Haziran'da gider
 Doğan'a 'Etek giy' iması!
 Transfere ek süre verildi!
 Özerten gitti Çulcu geldi
 Listelerini bile yapamadılar!
 40 yaşında hat-trick
 Top-10
 Günün içinden
 Dünkü sonuçlar
MURAT DEMİRYAS
Kümede kalmak şimdi daha zor!
Hiç 4 Büyükler'den...
ÖMER ÜRÜNDÜL
Fener'in 2 artısı
F.Bahçe kendisine ters gelen...
Namazda sürpriz isim
Namazda sürpriz isim
Bulgurlu'daki tarihi camide kadın ve erkeklerin aynı saflarda namaz...
Yargıtay'ın kararı Çiçek'i bağlamadı
Yargıtay'ın kararı Çiçek'i bağlamadı
Yargıtay, Pamuk'u da kapsayan 301'inci maddeden yargılananlar için...
Fettan güzel
Fettan güzel
Ünlü İngiliz futbolcu Joe Cole, "üçüncü sayfa güzeli" Keely Hazell...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Pazar Sabah | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar | Arşiv | Künye | Ana Sayfa
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üretim ve Tasarım   Merkez Bilgi Grubu