kapat
   
SABAH Gazetesi
 
   Son Dakika
   Yazarlar
   Günün İçinden
   Ekonomi
   Gündem
   Siyaset
   Dünya
   Spor
   Hava Durumu
   Sarı Sayfalar
   Ana Sayfa
   Dosyalar
   Teknoloji
   Emlak
   Otomobil
   Detaylı Arama
   Arşiv
   Etkinlikler
  » Günaydın
   Televizyon
   Astroloji
   Magazin
   Sağlık
   Cuma
   Cumartesi
   Pazar Sabah
   İşte İnsan
   Sinema
   20. YILA ÖZEL
   Turizm Rehberi
   Çizerler
Bizimcity
Sizinkiler
emedya.sabah.com.tr
Google
Google Arama
 
Aliye yüzünden herkes bana kızgın
Aliye yüzünden herkes bana kızgın
'Zayıf insanlar kabalığa başvuruyor'

Aliye yüzünden herkes bana kızgın

"İzleyiciler artık bana çok kızıyor ama bazı ekekler Aliye'yi soğuk buluyor ve bana sabır diliyor" diyen Halit Ergenç, Sinan karakterinin bir kadın bağımlısı olduğunu söylüyor. Kendisinin de ailesine Sinan kadar bağlı olduğunu söyleyen oyuncu, yine de "Zorla sevgi olmaz" diyor.

* Son zamanlarda şöhretlerin aile içi sorunlarını anlatmasında 'Aliye' dizisinin etkisi oldu mu? Mutlaka, çünkü kadınlar Aliye'den güç alıyor. Aliye'nin kendi ayakları üzerinde durması kadınları cesaretlendirdi. Tabii dizi olması sebebiyle Aliye'nin hayatı çok çabuk ilerliyor. Böyle şeyler aslında çok kolay değil, ama mümkün değil de demiyorum. Moda tasarımcılığı olmayabilir de bir yerde sekreterlik olabilir.

* Siz hiç sil baştan yaptınız mı? 2000'de ABD'ye gittim. Hayatımı yeniden kurmak, orada müzikal oyuncusu olmak istiyordum. Ama hiçbir şey buradan göründüğü gibi değil. Eğer sevgilinizden, dostlarınızdan taviz verirseniz, hayatınız sadece kariyer ve para ise, Amerika söylendiği gibi bir fırsatlar ülkesi. Benim için öyle olmadı... Bir buçuk sene kaldım, bir çocuk müzikali oynadım. Başka işler de yaptım. Ama insanın çevresinde sevdikleri olmayınca hayat çok zor oluyor. Döndüm ve sıfırdan başladım.

* 30'undan sonra bu tür değişiklikler tedirginlik, geç kalmışlık duygusu yarattı mı sizde? Yaşım 32 olmuştu. Ve hayatta hâlâ hiçbir şeyin yerine oturmamış olmasının verdiği bir korku vardı. Ancak benim çok sevdiğim bir laf var: 'Engeller gözünüz hedeften kaydığı anda gördüğünüz şeylerdir.' Çok doğru. Şu anda bulunduğum yer sadece bir yol, devam ediyorum.

* Çok sevilen başka dizilerde de oynadınız Ama Aliye'de canlandırdığınız karakterin etkisi çok daha büyük oldu gibi... Evet, herkes artık bana çok kızıyor.

* Tam tersini düşünüyorum. Erkekler seviyor ve tutuyor sizi... Birçok erkek Aliye'yi soğuk buluyor aslında. Geçen gün bir bey geldi yanıma ve "Benim de 15 senedir bir Aliye'm var, Allah kurtarsın seni" dedi.

* Türk erkeği, cebine parasını koyduğu, rahat koşullarda yaşattığı kadına karşı sorumluluklarını yerine getirmiş duygusuna mı kapılıyor? Yeterli sanılıyor, ama işin içinde hürmet olmadan, sevgi olmadan her şey eksik kalıyor. Aşk sevgiye dönüşemeden ölüyor.

'SİNAN KADIN BAĞIMLISI'

* Sinan'ın çocukları saklamasındaki sebep sadece Aliye'nin canını acıtmak mı?
Sinan aşık Aliye'ye. O Sinan'ı sevmiyor. Tek derdi o Sinan'ın. Aliye'yi geri döndürmek için aklının erdiği her şeyi yaptı. Annesinden ayrıldı, İstanbul'da ev tuttu. Çocuklarla ve Aliye ile birlikte yaşadı. Sevgilisinden ayrılmayı göze aldı. Sinan zayıf bir adam. Erkeklik konusunda biraz eksik hissediyor kendisini. O yüzden kadın bağımlısı.

* 'Sinan' sorularından sıkılıyor musunuz? Cevabı bilinerek soruluyorsa ve hep aynı şeyler tekrar ediliyorsa, bazen. Sinan-Aliye ve çocuklar aslında çok derin konular. Biz medyadakileri biliyoruz ama gerçekte bir sürü dram var.

* Sizin de bir dram yaşadığınız söylendi. Ailenizle yıllarca görüşmediğiniz doğru mu? Türkiye'de annesi babası ayrılan tek çocuk değilim. Bu bir dram değil. Anne babam ayrı ama ikisi ile de hiç sorunum olmadı, onlarla hep görüştüm. Anlaşamamış ayrılmışlar, ötesi bana düşmez. Bir çocuğa yapılabilecek en büyük kötülük; birbirini sevmeyen ebeveynlerle yaşamak zorunda bırakılmak.

İPEK DURKAL MAGAZİN

DİĞER GÜNAYDIN HABERLERİ
 Hıncal: Kadınlar park edemiyor Ayşe: Erkekler çok aceleci
 Ben psikolojik şiddet gördüm
 Cazibenin yaşı yok
 20 yıl dayak yedi şimdi yardım elini uzatıyor
 'Sinemada başrol gibi bir derdim hiç olmadı
 Çinliler dev vazolarıyla Türkiye'de
 Kırmızı termal suyu herkese şifa dağıtıyor
 En güzel maket için yarışma
SEDA KAYA GÜLER
Nilüfer...
İki arkadaş arabada gidiyoruz. Radyoda...
Çıldırtan besinlere dikkat
Çıldırtan besinlere dikkat
Vitamin, yağ ve mineralden yoksun olan abur cubur gıdalar; dikkat...
Saç dökülmesi özgüveni azaltır
Saç dökülmesi özgüveni azaltır
Erkeklerde sıklıkla görülen saç dökülmesi, onların bedenlerine olan...
Dizi aşıklarının kamera arkası
Dizi aşıklarının kamera arkası
Sarp, Ekin’i çok seviyor ama onun sesini hiç beğenmiyor! Emirhan,...
Sevgilisi Tony menajeri gibi
Sevgilisi Tony menajeri gibi
Oyuncu Pınar Altuğ, 3 yıllık aşkı Tony Thedoridis "Aldığın ücret az"...
 
    Günün İçinden | Yazarlar | Ekonomi | Gündem | Siyaset | Dünya | Televizyon | Hava Durumu
Spor | Günaydın | Kapak Güzeli | Astroloji | Magazin | Sağlık | Bizim City | Çizerler
Cumartesi | Aktüel Pazar | Sarı Sayfalar | Otomobil | Dosyalar
   
    Copyright © 2003, 2004 - Tüm hakları saklıdır.
MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.